Cítíte se unaveně? Možná přejímáte emoce jiných lidí

Autor: Jan Čížek

Foto: Pixabay
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Pocit přepětí, totální vyčerpanosti nás vede k tomu, že se nechceme setkávat s některými lidmi. Už samotná představa může být vysilující. Kde může být problém a jak neztrácet zbytečně energii?

Cítíte někdy žal, znepokojení, vnitřní neklid, nebo vás bolí srdce, ale nevíte odkud se to vzalo? Nic se přitom neděje a v poslední době vás nic špatného nepotkalo? Usnete a pak se proberete s divným pocitem a máte pak problém usnout? Ráno se cítíte mizerně a přemýšlíte proč? Tyto otázky a pocity nás napadají i když víme, že jsme z našeho pohledu nic špatného neudělali. V čem je tedy problém?

Pokud se nám to stává, možná do své aury přejímáme cizí emoce, jsme s někým energeticky spojení nebo žijeme život druhých lidí.

Síla soucitu

Empatičtí lidé se mohou natolik nacítit, že mohou bezezbytku přejmout cizí emoce. Nejde jenom o situace, kdy vás rozhodí nervózní prudič ve vašem okolí, nebo kdy se ve vašem okolí vyskytuje jedinec se špatnou náladou a během chvíle ji máte taky. Často jde o mnohem víc. Jistě víš o tom, že je někdo v tvém okolí smutný, chvíli o tom přemýšlíš, pak to ale odejde a vše je v pořádku. Někdy se to ale děje nevědomě, bez Tvé kontroly. Převzaté emoce cítíš později a za pár hodin máš náhle blbou náladu. A už vůbec není lehké si to spojit s nepříliš příjemnou situací. Jsou lidé, kteří vysílají a jsou lidé, kteří přejímají emoce druhých. A na ty se zaměříme. Energeticky to vypadá tak, že natrefíš na někoho, kdo má těžké srdce, nebo něco silně prožívá. Ty se s ním nevědomě energeticky spojíš. Spojení začíná od spodních čaker. Někdo může cítit brnění v nohou, ale častěji se to projeví chvěním v oblasti solar plexu a srdeční čakry.

Proč přejímáš emoce druhých?

Tyto sklony obvykle mívají lidé s převládající zelenou barvou v auře. Často se nevědomě napojí na trpící a tímto si urvou část jejich trápení, čímž trpícím přinášejí úlevu. Dotyční se začnou cítit lépe a opět se jim vrací chuť do života. Toto je v pořádku, pokud se to děje vědomě a umíš s tím pracovat. Tzn. bolest přetransformovat, rozpustit v lásku, nebo použít jiné, třeba meditační techniky. Ale není to zase až tak jednoduché a ne všichni to umí. Takže pokud bolest neumíte transformovat, zbavit se jí, potom vám zůstává a vy ji musíte odžít za jiné.

Obvykle to přichází tak, že potkáte někoho, kdo prožil nějaké trauma, někdo ho opustil, velmi trpí a vy odebíráte tuto energii (vědomě, nevědomě). Cítíte velký žal smutek atd. Myslíte si, že to vaše pocity nejsou, ale převzali jste je. (Dobrá kartářka by s tímto měla umět perfektně pracovat, jedna věc je nacítění se a druhá objektivní výklad karet).

Tato spojení ovšem nejsou vampirická. Při vampirismu se na Vás druhá osoba celkově napojí a odebírá vaši energii. Spojení lze nejčastěji vidět na spodních čakrách, zatímco tady se s někým spojíte, abyste mu pomohli.

Spojení nejčastěji probíhá přes srdeční čakru. Problém je v tom, že se najednou ve Vašem životě mohou vyskytnout ty samé starosti, s jakými se potýká osoba, se kterou jste se spojili.

Známá Jarka byla nevědomý přijímač. Měla vlastní malé knihkupectví, lidi se k ní naučili chodit. Popovídali si o svých starostech a odcházeli lehčí. Jarce se však začalo přitěžovat. Zavřela knihkupectví a z lidí začala mít panický strach…

Irena měla kamarádku Pavlu, ta se bouřlivě rozváděla. Irena to s ní prožívala a najednou jí nastaly v dosud bezproblémovém manželství také potíže. Najednou viděla na svém muži spousty chyb…

Pokud jsou emoce druhých příliš silné, můžete se s nimi ztotožnit do té míry, že je považujete za své, i když pro ně nemáte žádný racionální důvod. Milena se najednou začala v práci špatně cítit. Myslela na to, že by měla co nejdříve podat výpověď. Cítila neklid a smutek. Pomalinku si začala z kanceláře nosit věci domů. Jinou práci neměla. Pak se ukázalo, že z práce odešel někdo jiný, kdo měl stůl hned vedle. Ten dotyčný to prožíval natolik silně, že si to Milena nevědomky stáhla z něj…

Spojení muž- žena

Samozřejmě nejsilnější spojení se objevují ve spojení muž a žena. Často je to tak silné, že se dva lidé začnou vzájemně cítit. Muž měl zraněné srdce a žena, kterou potkal, ho začala „léčit“. Pocítila k němu silnou náklonnost (spojení přes srdeční čakru) a naopak. Žena se do toho muže náhle zamilovala. Možná to vůbec nevypadá nebezpečně a chcete pomáhat druhým. To je v pořádku, ale vždycky se vyplatí dělat to vědomě. Poznat, kdy je emoce naše a kdy cizí. A sami se rozhodnout, jestli si je chcete stáhnout, nebo mít svůj klid.

Jak poznat cizí emoce?

Samozřejmě ne každý je jasnovidec a může vidět propojení čaker. Nevidíte spojení a energii? Čerpejte z pocitů. Důležité je si vůbec připustit, že se nejedná o naše pocity. Pokud si to alespoň jednou uvědomíte, bude to pro Vás čím dál lehčí. Automaticky poznáte, že to není vaše emoce a že je potřeba je vrátit. Připomeňte si okamžik napojení. Zklidněte se a začněte zhluboka dýchat. Prociťte celé své tělo. Připomeňte si, kdy jste začali cítit ten smutek (okamžik napojení). Je velmi silně odečitatelný u citlivějších lidí. Pokuste se určit místo na svém těle, kde se to stalo. Jistě si to rychle připomenete. Byli jste v restauraci a najednou nám něco ťalo do srdce, jakoby tam byl nůž, nebo hřebík, nebo jako by vám tam dal někdo balvan.

Nyní si připomeňte co se tehdy dělo. S někým jste si povídali, nebo jste se někomu dívali do očí? Někdo vás rozčílil? Vzpomeňte si na to, kdo to byl a co jste tehdy ucítila. Pokud už to víte, jste pravděpodobně s tím člověkem energeticky propojeni. Jestli je to spojení velmi silné, kromě smutku se to může projevovat i buzením v noci, pláčem bez důvodu, nespavostí, i když jste na ni nikdy netrpěli, pocitem balvanu na srdci, který vás tíží dolů.

Chcete se odpoutat. Jak na to?

Představte si osobu, se kterou jste spojeni. V duchu jí řekněte, že jste přejali její bolest, ale už ji nechcete. Můžete si představit, jak vytahujete bolest ze svého těla a předáváte dotyčné osobě. Všimněte si při tom, jak reaguje Vaše tělo a taky toho, na co v tu chvíli myslíte. Zeptejte se na příčinu. Můžete bez potíží odevzdat tu bolest a pocítit klid a úlevu? To je fajn. Stává se ale, že to nejde a objevila se vlastní bolest. Zkus se jí zbavit. Proč to nejde – cítíte třeba pocit viny, proto, že jste přijali bolest někoho jiného? Co cítíte, když vracíte tu bolest a máte s tím problém a přitom to není ani váš žal? Máte pocit viny? Cítíte se nepotřební (protože nebudete pomáhat). Bojíte se, že už dotyčného nikdy více neuvidíte, že s vámi zpřetrhá kontakty? Že se už o vás nebude zajímat? Nebo se bojíte, že to ten člověk sám nezvládne? Pokud jste nalezli vlastní bolest, otevřete své srdce. Uvědomění si toho důvodu a obklopením ho láskou, jistě pomůže vypořádat se s cizí bolestí.

Přepínání spojení

Každé energetické spojení je možné přetnout. Posaď se, zklidni, zhluboka dýchej, dokud nezklidníš myšlenky. Vizualizuj si člověka, se kterým máš toto spojení. Po nějaké době ucítíš, nebo vnitřním zrakem uvidíš, energetické vlákno. Je čas ho přetnout. Představ si nůžky, pilu, nůž, meč… Někdy je těžké to přetnout a může to chvilku zabrat. Konec vlákna můžete zakopat, nebo zauzlovat. Pokud máte podezření, že jste si přetáhli cizí emoci, nebuďte mučedníky a nezdvihejte ten náklad, pokud nevíte, co s tím! Zjistěte, jestli emoce není vaše. Pokud ne, jestli je umíte rychle transformovat, nebo rozpustit. Pokud to neumíte, co nejrychleji se od nich odlučte.

0