Bohové neodchází, jsou s námi napořád. Osobnosti o Karlu Gottovi

Autor: Alka Hájková/osobnosti exkluzivně pro VIPosobnosti.cz

Karel Gott | Foto: Hana Lysáková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Smutná zpráva o skonu Mistra Karla Gotta zasáhla nejen Česko, ale i zahraničí. Během dne se lidé loučí se zpěvákem, který odešel do božského Nebe 1. října 2019 nejen osobně, ale také prostřednictvím médií a sociálních sítí. Během zpěvákovy kariéry vládlo v tehdejší ČSSR a nynějším Česku šest prezidentů. Karel Gott zůstal vládnout jediný.

Bohové neodchází, zůstávají s námi dál. A tak tomu je a bude i v případě Karla Gotta. Vím, že jeho šťastná hvězda nám bude svítit dál.

Moderátor Jan Čenský sklání poctu profesionálovy: „Pro mě odešel poslední Mistr. Protože když se řekne Mistr svého oboru, pro mě synonymum Karel. Je mi to líto, nikdo takový už tu nebude“, sdělil exkluzivně pro VIPosobnosti.cz profesionál ve svém oboru.

Jan Čenský | Foto: archiv Jan Čenský

Ne, každá z osobností měla slov. Například bývalý primátor Pavel Bém nám zaslal v sms: „Strašné“, toto slovo doprovodila plačící „smajlíková“ ikona. Právě Bém předal 25. června Karlu Gottovi Stříbrnou medaili Prahy při příležitosti jeho 70.narozenin, kterou navrhl zpěvákovi předat MHMP společně s agenturou VIP osobnosti.

Karel Gott, primátor Prahy, Pavel Bém | Foto: Praha.eu

Zprávu nám zaslal také velký kamarád a kolega pana Gotta, Jiří Adamec:…a mně je smutno…a prázdno“, vyjádřil své pocity pro VIPosobnosti.cz režisér.

Společné zážitky měl s Karlem Gottem také houslista Pavel Šporcl. Mistr obdivoval jeho housle a byl několikrát hostem houslistových koncertů: „Bylo mi ctí považovat se za přítele Karla Gotta. Naposledy jsme se viděli při oslavě jeho 80.narozenin v létě, kam pozval jen své nejbližší. Zahrál jsem mu jeho píseň Mít talent, co měl Paganini, která mne provází životem. Karla jsem také zval na své koncerty. Několikrát přišel např. do Lucerny, kde si sednul na stoličku bokem, aby nerušil, i když měl od nás připraveno místo v 1.řade. Chodil ale i na menší vystoupení, např. do Španělské synagogy. Vždy byl v dobré náladě, skromný, citlivý a měli jsem si o čem povídat Je mi velmi líto, že si to nebude moci zopakovat. Byl mojí velkou inspirací. Ať je Vám Karle v nebi lehce. A děkuji za všechno. Váš Pavel Šporcl.

Karel Gott, Bára Šporclová, Pavel Šporcl, Alka Hajek | Foto: Milan Ležák

Muzikant Felix Slováček zavzpomínal pro náš magazín na to, jak je Gottovi vděčný za svoji celoživotní kariéru.“Karel mě přivedl k soprán saxofonu“.

Felix Slováček, Karel Gott | Foto: Fr. Jirásek

Velkým obdivvatelem Karla Gotta byl premiér Andrej Babiš. Karel Gott. „Provázel mě od mládí. A každého z nás. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Věřil jsem, že tu bude navždycky. Je mi to nesmírně líto. Zapálím svíčku a poslechnu si něco od něj z 60. let. Mistře, vážil jsem si Vás. Víc, než dokážu říct.“, dodává Babiš, který byl sponzorem zpěvákova turné.

Čtěte také: Andrej Babiš: Lidský charakter poznáte až ve stresových situacích

„Bohové neodchází jsou s námi napořád,“ Alka Hájková.

0