Společnost

Jak žijí, baví se či pracují slavní
Koncert agentura VIP osobnosti | Foto: Milan Ležák

Pavel Nedvěd odhalil podobu míče MS 2014

Po celém světě dnes proběhlo představení fotbalového míče adidas brazuca, se kterým se bude hrát FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014.

Ani Česká republika nezůstala pozadu. S podobou oficiálního míče seznámil novináře a fanoušky fotbalu legendární kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd na brazilsky laděné akci značky adidas. Světoznámá značka představila také kolekci kopaček adidas samba vytvořenou pro blížící se mistrovství světa v Brazílii. Kolekci adidas samba odhalil plzeňský kapitán Pavel Horváth a obránce František Rajtoral.

Stagnuje nejen tunel Blanka, ale především celá Praha

Spory ohledně tunelu Blanka se vyostřily. Současný primátor Hudeček se snaží ve vlastním zájmu shodit problém, který vytvořil, na bývalé vedení radnice. A nejedná se pouze o tunel Blanka, který měl být již v provozu a měl sloužit veřejnosti. Bohužel se zastavil také život v Praze.

Fatální chybu udělal zřejmě po svém nástupu na pražský magistrát do funkce primátora v roce 2010 Bohuslav Svoboda. Se sebestředností sobě vlastní, přišel s velkými gesty o změně Prahy a hlavně cílem odstranit Béma a vyhodit na magistrátu lidi, které k chodu města vázali nejen znalosti, ale také důležité informace. Jeho noví zaměstnanci ale neměli s problematikou žádné zkušenosti, takže Praha začala stagnovat a problémy eskalovat.

Sanitka II končí velkým neštěstím

V posledních dílech úspěšného seriálu Sanitka II bouchne na koncertě Viléma Čoka plyn. Přijíždí sanitky s lékaři a hasiči, kteří se snaží mladé návštěvníky zachránit. Některým z nich už ale bohužel nebylo pomoci.

Arnošt Lustig: To dobré se v člověku projevuje činem

Literární vzpomínkový večer na Arnošta Lustiga s podtitulem „To dobré v člověku se projevuje činem“, proběhl v divadle Komedie přesně dva roky poté, co nás opustil úžasný spisovatel a skvělý kamarád.

V příjemném komponovaném večeru, kterým provedl moderátor Lukáš Hejlík, zavzpomínali na spisovatele a přečetli úryvek z knihy Démanty noci Arnošta Lustiga členové výboru Ceny Arnošta Lustiga.

Arnošt Lustig: Při večeři neplivejte a nečůrejte pod stůl

V četbě se střídali, lékař Jan Pirk lékař, publicista, esejista Jefim Fištejn, nakladatelka a přítelkyně Arnošta Lustiga Markéta Mališová , pěvkyně a herečka Soňa Červená a tajemníci Federace židovských obcí a vícepresident Světového židovského kongresu, Petr Mothejl a Tomáš Kraus.

Večer, který byl zakončen číší vína pořádala Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

Režisér Adamec řádil s dětmi v akvaparku

Rodina režiséra Adamce už je zase kompletní, a tak strávila den v čestlickém aquaparku. Tobogány, skluzavky i vlnobití si užívaly především jejich děti Jasmínka (4) a školák Daník (7) s kamarádem Kubou (14). Během příjemného odpoledne, které pro ně ve spolupráci s čestlickým aquaparkem připravila společenská agentura VIP osobnosti, rodina navštívila saunový svět, kde ocenila nový redisign římských saun. Manželům Adamcovým se líbil nejen nový interiér, ale také intimita prostředí. Moderátorka tu navštívila také fyzioterapeuta, se kterým konzultovala své zdravotní problémy.

Seriálová Sanitka pohřbila 160 lidí zaživa

Boží Dar v Milovicích se v noci ze středy na čtvrtek proměnil v místo seriálové apokalypsy. Filip Renč tu s třísethlavým štábem natáčel nejnáročnější scénu své kariéry pro seriálovou Sanitku.

Výbuchem rockového klubu Černá díra vrcholí druhá řada, která navazuje na legendu z osmdesátýchlet. Jde zároveň o významný milník, scéna představuje jednu z nejsložitějších v dějinách českých seriálů.

Bývalé kino, do kterého se chodili bavit ruští okupanti, je ve středu večerobrazemzkázy. Vytlučená okna,vchodbez dveří, na chodbě se válí trosky zřícených nosníků a všemožné harampádí. Filmaři v bývalém vojenském objektu úřadují už třetí den. Nejdříve museli interiér zchátralé budovy proměnit v rockový klub. Stěny největší místnostipokrylčerný samet a okna byla kvůli iluzi noci zatemněna. V jednu chvíli se tady tísnilo sto šedesát tančících komparzistů, Vilém Čok s kapelou a dalších sto čtyřicet členů štábu.