Společnost

Jak žijí, baví se či pracují slavní
Koncert agentura VIP osobnosti | Foto: Milan Ležák

Arnošt Lustig: To dobré se v člověku projevuje činem

Literární vzpomínkový večer na Arnošta Lustiga s podtitulem „To dobré v člověku se projevuje činem“, proběhl v divadle Komedie přesně dva roky poté, co nás opustil úžasný spisovatel a skvělý kamarád.

V příjemném komponovaném večeru, kterým provedl moderátor Lukáš Hejlík, zavzpomínali na spisovatele a přečetli úryvek z knihy Démanty noci Arnošta Lustiga členové výboru Ceny Arnošta Lustiga.

Arnošt Lustig: Při večeři neplivejte a nečůrejte pod stůl

V četbě se střídali, lékař Jan Pirk lékař, publicista, esejista Jefim Fištejn, nakladatelka a přítelkyně Arnošta Lustiga Markéta Mališová , pěvkyně a herečka Soňa Červená a tajemníci Federace židovských obcí a vícepresident Světového židovského kongresu, Petr Mothejl a Tomáš Kraus.

Večer, který byl zakončen číší vína pořádala Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

Režisér Adamec řádil s dětmi v akvaparku

Rodina režiséra Adamce už je zase kompletní, a tak strávila den v čestlickém aquaparku. Tobogány, skluzavky i vlnobití si užívaly především jejich děti Jasmínka (4) a školák Daník (7) s kamarádem Kubou (14). Během příjemného odpoledne, které pro ně ve spolupráci s čestlickým aquaparkem připravila společenská agentura VIP osobnosti, rodina navštívila saunový svět, kde ocenila nový redisign římských saun. Manželům Adamcovým se líbil nejen nový interiér, ale také intimita prostředí. Moderátorka tu navštívila také fyzioterapeuta, se kterým konzultovala své zdravotní problémy.

Seriálová Sanitka pohřbila 160 lidí zaživa

Boží Dar v Milovicích se v noci ze středy na čtvrtek proměnil v místo seriálové apokalypsy. Filip Renč tu s třísethlavým štábem natáčel nejnáročnější scénu své kariéry pro seriálovou Sanitku.

Výbuchem rockového klubu Černá díra vrcholí druhá řada, která navazuje na legendu z osmdesátýchlet. Jde zároveň o významný milník, scéna představuje jednu z nejsložitějších v dějinách českých seriálů.

Bývalé kino, do kterého se chodili bavit ruští okupanti, je ve středu večerobrazemzkázy. Vytlučená okna,vchodbez dveří, na chodbě se válí trosky zřícených nosníků a všemožné harampádí. Filmaři v bývalém vojenském objektu úřadují už třetí den. Nejdříve museli interiér zchátralé budovy proměnit v rockový klub. Stěny největší místnostipokrylčerný samet a okna byla kvůli iluzi noci zatemněna. V jednu chvíli se tady tísnilo sto šedesát tančících komparzistů, Vilém Čok s kapelou a dalších sto čtyřicet členů štábu.

Karel Gott: Hledám si práci

Opět elegantně oblečený, tentokrát celý v bílém, se objevil Karel Gott v Plzni. Sršel energií, ačkoliv o sobě při příchodu prohlašoval, že si hledá práci.

Na vysvětlenou doplnil: “Díky moderním technologiím se hudební nosiče neprodávají jako dřív a celá branže je tak bohužel na ústupu.“ Tato slova potvrdil i jeho dlouholetý kamarád hudebník Karel Vágner, který celý tento večer spoluorganizoval.Akce měla také charitativní účel. Během večera byl předán šek pro Fond ohrožených dětí v hodnotě 150 000 korun. Také Zlatý slavík se rozhovořil o charitě: „Pomáhám rád všude, kde je to potřeba, ovšem jen když vím, že se pomoc dostane do správných rukou. Proto si pečlivě vybírám. Nejraději ale pomáhám dětem.“

Vydejte se z Prahy až za polární záři

Země ohně i ledu. Takový je Island s nejseverněji položenou metropolí na světě, městem památek a tajemných koutů. Z Prahy se do Reykjavíku mohou ode dneška cestující vydat díky novému dopravci Icelandair čtyřikrát týdně a...

Ukázat více →

Jak si Marečkovi v Ulici užijí Den dětí?

Blížící se Den dětí prožívají také v Ulici. Svátek všech dětí budou slavit nejen Marečkovi, ale také třeba Nyklovi. V obou rodinách dojde ve spojitosti s oslavami na malé zázraky v podobě splněných přání i...

Ukázat více →

Smutný příběh Gumpa má své pokračování

Dojemný příběh opuštěného psa Gumpa a jeho kamarádů, se kterými zacházeli jejich majitelé nelidsky, měl velký úspěch. Proto se jeho tvůrci rozhodli o jeho pokračování. Najde čtyřnohý miláček v dalším díle svoji lásku a poučí...

Ukázat více →