Společnost

Jak žijí, baví se či pracují slavní
Koncert agentura VIP osobnosti | Foto: Milan Ležák

VIP osobnosti v knize Tanec mezi Mistry

Nedávno byla na trh uvedena nová kniha Tanec mezi Mistry autorky Alky Hájková. Autorka, původem Indka přilétá v roce 1965 se svými adoptivními rodiči do tehdejšího Československa. Jaký tady prožila život, jaké cesty jí dovedli mezi Mistry. Proč má nejraději Vánoce a jak vzpomíná na Karla Gotta, ve kterém našla svého maháradžu, se dočtete v poutavé knize.

Václav Vydra: Důležitý je úspěch a peníze

Dne 3.3.2020 se ve Slovenském domě konal křest knihy Tanec mezi Mistry autorky Alky Hájkové. Na slavnostní akci přišli největší VIP osobnosti napříč profesemi. O slovo se postaral Jan Čenský o hudební zážitek Pavel Větrovec, Bohuš Matuš a Felix Slováček.

Co spojilo Jana Čenského a Karla Gotta?

V čem je herec Jan Čenský oblíbený stejně jako zpěvák Karel Gott? Co je spojilo? Oba se od mládí pohybovali ve světlech ramp, která jim přinášela úspěch, poznání i radost. Co mají společného tito dva Mistři v oboru se dozvíte v nové knize Tanec mezi Mistry.

Jan Čenský ví, co znamená: Když na vrcholu fouká

Málokterá osobnost se dokáže udržet na profesionálním vrcholu desítky let. Jan Čenský to dokázal. Co znamená být na špici popsal v nové knize Tanec mezi Mistry. Herec a moderátor Jan Čenský je vyhledávaný a oblíbený pro své vystupování, eleganci a profesionální přístup. Pro to, aby se dostal na vrchol vedla dlouhá cesta. Co obnáší či co je potřeba udělat proto, aby člověka nesfoukl první poryv větru, neúspěch popsal Čenský, který dodnes září na moderátorské špici v nové knize autorky Alky Hájkové Tanec mezi Mistry. „Zbývá už jen cesta dolů! To je zajímavé, když člověk dosáhne té nejvyšší mety, není vlastně kam jít dál. A samozřejmě je to i zavazující.“ Důležitý je také odhad, strategie i umění vymanévrovat balanc na špici, na které fouká a není tam vždy dostatek místa, a s pokorou občas shlédnout i směrem dolů, k základům hory, bez kterých by se „vrchol zřítil“. Kdo další se dokázal udržet na špici se dozvíte v nové knize, která vychází 5. února 2020.

Gottův dvorní pianista: Můj honorář činil 8 korun

Velkolepou oslavu svých sedmdesátých narozenin si užil v neděli v divadle U hasičů pianista Pavel Větrovec. Kapelníkovi Karla Gotta přišly pogratulovat a společně zavzpomínat známé osobnosti. Pavel Větrovec se narodil 20. července 1949, narozeninový koncert pianistovi uspořádal šéf fotbalového klubu Amfora Petr Salava na podzim. A bylo opravdu co slavit. Větrovcova cesta do kapely Ladislava Štaidla byla dlouhá. Štafetu převzal jako nový šéf orchestru po roce 1989 a s Karlem Gottem spolupracoval až do poslední chvíle. Tedy zkoušky, která se konala den před letním festivalem Benátská.

Vydejte se z Prahy až za polární záři

Země ohně i ledu. Takový je Island s nejseverněji položenou metropolí na světě, městem památek a tajemných koutů. Z Prahy se do Reykjavíku mohou ode dneška cestující vydat díky novému dopravci Icelandair čtyřikrát týdně a...

Ukázat více →

Jak si Marečkovi v Ulici užijí Den dětí?

Blížící se Den dětí prožívají také v Ulici. Svátek všech dětí budou slavit nejen Marečkovi, ale také třeba Nyklovi. V obou rodinách dojde ve spojitosti s oslavami na malé zázraky v podobě splněných přání i...

Ukázat více →

Smutný příběh Gumpa má své pokračování

Dojemný příběh opuštěného psa Gumpa a jeho kamarádů, se kterými zacházeli jejich majitelé nelidsky, měl velký úspěch. Proto se jeho tvůrci rozhodli o jeho pokračování. Najde čtyřnohý miláček v dalším díle svoji lásku a poučí...

Ukázat více →