Ve Zlatovlásce se ze mě stane parchant, prozradil Marek Lambora

Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze kultovní pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století. Nyní se oblíbený herec vrací v roli krále a v jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň zlatovlasé princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.

Milovaný Gump ovládl kina i srdce děrí

Pes Gump je víkendovou jedničkou v kinech. Pokračování úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít sice „vychytalo“ krásné jarní počasí, i přesto ale obsadilo první příčku ve víkendové návštěvnosti. Jako silný český rodinný snímek si film Gump – jsme dvojka chválí i provozovatelé kin. „Na Gumpa se stojí fronty a po projekci se dlouho tleská, tohle jsme dlouho nezažili,“ říkají provozovatelé kin.

Hokejová horečka míří do Česka. Mistrovství začíná už na letišti

Letiště Praha  bude letos branou k hokejovému mistrovství. „My, jako hrdí partneři letošního Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, sdílíme stejné hodnoty jako fanoušci hokeje – férovost, čistou hru a vlastenectví. Jsme rádi, že můžeme tyto emoce a hokejovou atmosféru přenést přímo na letiště, kde cesta turnajem začíná,“ říká Marek Hornych, ředitel marketingu a zákaznické zkušenosti Letiště Praha.

Preferovaný směr je přistání od Prahy a vzlet na Kladno. Údržba přesune letecký provoz na vedlejší ranvej

Letecký provoz na Letišti Václava Havla Praha bude na přelomu března a dubna v sekvencích převeden na vedlejší dráhu 12/30. Důvodem uzavírky hlavní ranveje v termínu od 25. března do 5. dubna je primárně její údržba před letošní sezónou. Jde například o odgumování a lokální opravu povrchu. K převedení na vedlejší dráhu bude docházet dle počasí a pouze v čase mezi osmou hodinou ráno a pátou hodinou odpoledne.

Albeeho kontroverzní Koza se vrací na pražská divadelní prkna po dvaceti letech

Divadlo Bez zábradlí uvede koncem března v režii Ondřeje Zajíce inscenaci Koza aneb Kdo je Sylvie od oceňovaného dramatika, držitele několika Pulitzerových cen, Edwarda Albeeho. Toto dílo se řadí mezi jedno z nejkontroverznějších počinů současné moderní dramaturgie vůbec. V tragikomedii pojednávající o lásce, která překoná vaše očekávání i hranice se v hlavních rolích představí Petra Špalková a Hynek Čermák. Dále se ve hře objeví Vilém Udatný, Bořivoj Čermák nebo Matěj Votoček.