Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Proč odletět před Covidem právě do exotiky

V Česku se nyní pohybujeme kolem 4 % plně naočkované populace. Existují však země, které jsou na tom výrazně lépe. Pokud bychom měli vybírat mezi destinacemi vhodnými pro dovolenou, doporučujeme cestovat na Seychely nebo do Spojených arabských emirátů.

Proč je Láska podstata našeho Bytí?

Všichni po lásce toužíme, přejeme si prožívat láskyplné vztahy, ale často zažíváme mnohá zklamání, rozčarování. Hledáme chyby v sobě, partnerech. Málokdy si uvědomujeme, co je láska a co je její podstatou. Vlivem výchovy v rodině i vlivem společnosti získáváme většinou mylné, zkreslené představy jak o životě samotném, tak právě o lásce. Mnohdy se pojem láska zužuje na lásku partnerskou, kterou někdy zaměňuje s fyzickou přitažlivostí.

Povídka o zázračných účincích Ginkgo Biloby nejen v císařově letním paláci

V císařově Letním paláci nedaleko Pekingu roste na úpatí Vrchu čajové konvice starý strom Gingko biloba, který Číňané uctívají jako výjimečný a léčivý. Prý v celé Číně není vzácnějšího stromu!Věří, že má absolutní magickou moc. Snad ještě větší, než u nás kapradí o svatojánské noci! A jeho účinek kladou ještě před kořen žen šenu. A vyprávějí si o něm legendy…

Jak se projevují akutní stavy v psychiatrii?

Někdy se chováme tak, že jsme sami překvapeni, jak změníme naše jednánít, co řekneme během pár vteřin. Co nás vede k takovému jednání?Lidské reakce mohou být zcela nepředvídané, někdy dokonce paradoxní a protichůdné. Základním klíčem k jejich poznání je pudovost.

Bohové hor pustili horolezeckou expedici na vrchol Nanga Parbat

Skupina šesti českých horolezců vystoupala v létě 2018 až na samotný vrchol pákistánské velehory Nanga Parbat. Nebezpečnou osmitisícovku se snažily zdolat po desetiletí expedice z celého světa, dosednout na její trůn se ale podařilo jen vyvoleným.