Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
Knihy
Foto: Pixabay

Příběh o laskavosti a ochotě. Kdo komu ji vlastně činí?

Slovo laskavost je odvozeno od základu slova láska. A právě s láskou, dobrosrdečností v sobě i kolem sebe vytváříme pohodu, harmonii a dobro. Často si myslíme, že naše činy a velkorysá gesta dělají druhým radost. Když se ale nad sebou zamyslíme, můžeme zjistit, že je to právě naopak, jako v následujícím příběhu.

Štěstí. Jak ho prožívají optimisté a jak pesimisté?

Prožitek štěstí je emoce, která zcela fyziologicky vzniká v mozku. Je to vzácný pocit rovnováhy, harmonie a spokojenosti. Je ovšem pravda, že každý člověk má individuálně jiné hranice pro pocit štěstí, pro někoho je takový práh už v hezkém slunečném dni, pro jiného, když prožívá lásku a jiný zase má představu o štěstí ryze materiální.

Chcete znát tajemství, čím a jak působíme na druhé?

Na druhé působíme nejen tím, co je na nás viditelné, ale především tím, co ze sebe vyzařujeme. Prezentujeme se opravdu tak, jak chceme být druhými vnímáni a pochopeni? Naší vizitkou je nejen verbální a neverbální komunikace, ale také celkový outfit, úsměv, způsob intonace, komunikace a v neposlední řadě především to, co ze sebe vyzařujeme. Proto jsme vnímáni tak, jak se prezentujeme. Chceme-li být vnímáni důvěryhodně a pozitivně, pak je zapotřebí být v souladu sám se sebou, být ve vnitřní rovnováze. Také navenek bychom měli mít sladěné oblečení, účes, make up, boty, doplňky, a to právě v souladu s naší duší, naším vnitřním já.

Stresu se můžeme zbavit spánkem i správnou relaxací

Únava, problémy i nespokojenost můžou vést ke stresu. Správně relaxovat, zregenerovat organismus a nalézt cestu k sobě. K tomu nám kvalitní spánek, detox i duševní hygiena. Při cestě za odpočinkem se vyhněte negativním místům, lidem a informacím.