Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Proč je Láska podstata našeho Bytí?

Všichni po lásce toužíme, přejeme si prožívat láskyplné vztahy, ale často zažíváme mnohá zklamání, rozčarování. Hledáme chyby v sobě, partnerech. Málokdy si uvědomujeme, co je láska a co je její podstatou. Vlivem výchovy v rodině i vlivem společnosti získáváme většinou mylné, zkreslené představy jak o životě samotném, tak právě o lásce. Mnohdy se pojem láska zužuje na lásku partnerskou, kterou někdy zaměňuje s fyzickou přitažlivostí.

Povídka o zázračných účincích Ginkgo Biloby nejen v císařově letním paláci

V císařově Letním paláci nedaleko Pekingu roste na úpatí Vrchu čajové konvice starý strom Gingko biloba, který Číňané uctívají jako výjimečný a léčivý. Prý v celé Číně není vzácnějšího stromu!Věří, že má absolutní magickou moc. Snad ještě větší, než u nás kapradí o svatojánské noci! A jeho účinek kladou ještě před kořen žen šenu. A vyprávějí si o něm legendy…

Jak se projevují akutní stavy v psychiatrii?

Někdy se chováme tak, že jsme sami překvapeni, jak změníme naše jednánít, co řekneme během pár vteřin. Co nás vede k takovému jednání?Lidské reakce mohou být zcela nepředvídané, někdy dokonce paradoxní a protichůdné. Základním klíčem k jejich poznání je pudovost.

Bohové hor pustili horolezeckou expedici na vrchol Nanga Parbat

Skupina šesti českých horolezců vystoupala v létě 2018 až na samotný vrchol pákistánské velehory Nanga Parbat. Nebezpečnou osmitisícovku se snažily zdolat po desetiletí expedice z celého světa, dosednout na její trůn se ale podařilo jen vyvoleným.