Oslavenec Jan Čenský. Na vrcholu budu, až zaklepu bačkorama

Jan Čenský exkluzivně pro VIPosobnosti.cz

Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Herec a moderátor Jan Čenský slaví 60. narozeniny. Nezkazí žádnou legraci, je velkým vypravěčem vtipů. Do paměti se zapsal jako pohádkový princ, dnes je králem. Jaké má neřesti, co pro něj znamenají prohry, proč opustil profesně sport, dal se na dráhu herce a moderátora či jaké uznává hodnoty? Nejen o tom vypráví oslavenec v exkluzivním podcastovém rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

Honzo, já tě opět ráda vítám ve studiu Českého rozhlasu. Minule jsme si tady spolu povídali o noblese, korektnosti, společenském vystupování. Dají se tyto vlastnosti naučit a odkud podle tebe pochází?

Samozřejmě, že nejdříve z rodiny, ale já jsem byl také obsazován do rolí princů. Nemohl jsem mluvit sprostě, musel jsem chodit narovnaně, slušně se chovat i ke královským rodičům. Mým idolem v mládí byl Vinnetou a Mirek Dušín z Rychlých šípů. Já jsme ty postavy miloval, a navíc můj otec vypadal jako Old Shatterhand.

Jan Čenský, dort věnovala cukrárna Saint Tropez | Foto: Alena Šulcová

Do dívčích srdcí jsi se zapsal právě jako charismatický, slušná, pohledný muž, herec. Do jaké míry je toto pro tebe závazné?

Ona je krása těla i ducha a někdy je to i na škodu. Hezká tvářička je důležitá, ale myslím si, že jsou důležitější věci. A na začátku a první pohled je vždy vše jednodušší. Ten druhý pohled je důležitější.

Jak snášíš chvíle, kdy se nedaří?

Jsem netrpělivý člověk, nemám rád, když před premiérou cítím, že to není ono… Řečeno sportovní terminologií, bez rozjezdu se do skluzu nedostanu.

Když se ohlédneš zpátky. Jsi rád za tuto profesi herce a moderátora?

Jsem za to moc rád. Byla to i náhoda. Chtěl jsem dělat sport, atletiku. Chtěl jsem reprezentovat republiku v běhu. Do 18 let jsem tomu obětoval vše. Pak se to vše zvrtlo, ale nelituji toho.

Profesionalita, úspěch. Zkratky k vrcholu nevedou. Co tě k němu přivedlo. Co z něj vidíš?

Je těžké si přiznat, že na tom vrcholu už člověk je. A vlastně na něm už byl. Cesta bez překážek nikam nevede. I neúspěch beru jako důležitou část mé cesty někam. Vrchol přijde, až zaklepu bačkorama.

Poslechněte si celý podcastový rozhovor s Janem Čenským, ve kterém se také dozvíte čím ho zaujal otec, co přináší úspěch. Oslavenec vypráví o cestě, která ho přivedla  na vrchol, co z něj vidí. Prozradil také, jak si jako král představuje vladaře.

Autor: Alka Hájková

0