V kartářství neexistuje žádná jistota. Kde ji tedy hledat?

Navštěvujeme nejen psychology a psychiatry, ale také kartáře, kde se cítíme více anonymně. Najít opravdu zkušeného kartáře je velmi těžké. Někteří se tomuto řemeslu věnují především pro peníze, mají předem naučené fráze, odpovědi, které se více méně opakují. Je pomoc, rady kartářů na rozdíl od medicíny postaveny pouze na víře? Jaké jsou rozdíly nejen v rozeznání diagnózy, ale i následné léčbě? O tom již více indický učitel Ajay Laxman Bobade, který studoval jógskou a védskou filozofii v Arsha Vidya Gurukulam. Dnes ji přednáší ve své organizaci Yuga-Surya v České republice.

Hledáme v životě opravdu štěstí nebo jen potěšení?

Jak docílit svých přání? Všichni chceme být zdraví a šťastní. Je to součást našich přání druhým k narozeninám, Vánocům, novému roku apod. V cestě za těmito potřebami ale máme trochu zmatek. „Myslíte si, že čokoládový dort, auto, vám přinese dlouhodobé štěstí?

Věznice Alcatraz. Opravdu z ní nebylo úniku?

Právě 21. března roku 1963 byla nejslavnější věznice uzavřena. Je pojmenována  po skalnatém ostrově, který leží v Sanfranciském zálivu ve státě Kalifornie. V celách si své tresty odpykávala opravdová zločinecká esa. Znaly ho už indiánské kmeny, a to již kolem roku 10 000 před naším letopočtem. Tento nehostinný ostrov později proslavila nejen zlatá horečka.

Cítíte se nedocenění? Může za tím být závislost

Potřeba pomáhat je zakořeněná v mnohých z nás. Pokud jste altruisti, považujete tuto činnost téměř za samozřejmost. Jiní rádi pomáhají úspěšným a výrazným osobnostem. Pokud ale za naší vstřícnost nejsme patřičně ohodnoceni, dostáváme se do negativních stavů, energií, pocitů nedocenění apod