Vztahy, alkohol a šmírování. V komedii Co na srdci je řeší Monika Timková i Ladislav Ondřej

 Napsat dobrou komedii je těžký úkol, avšak když se povede, stojí to za to. Jednou z českých novinek je komedie Co na srdci. V premiéře se představí v sobotu 18. listopadu na jevišti Strašnického divadla a záhy začne jezdit po republice. Mezi herci se objeví třeba Monika Timková či Ladislav Ondřej.  „Žánrově je to komedie, ale kdoví, co se stane na konci,“ usmívá se její autor Daniel Nový, která má na kontě už úspěšnou hru Lída Baarová a ta druhá. „Je to hra ze života, ze současnosti. Každý si tam najde svoje, ze svého vlastního vztahu, je tam spousta věcí, ve kterých se můžete poznat – a nad tím se bavit. Ukáže, jaký je rozdíl v tom, co je vidět a slyšet, a co si lidé skutečně myslí.“

Jóga slavila svůj den tancem, mantrami i knihou

Slovo „yoga“ pochází ze staroindického jazyka Sanskrit. Vyvíjela se několik tisíciletí. Jóga je velmi populární i potřebná nauka. Pomáhá nám zregenerovat tělo i mysl. Posiluje ducha, tělo, zvyšují odolnost organismu. Pomáhá nám proti stresu. Aby byla účinná, je zapotřebí se jí věnovat pravidelně.

V kartářství neexistuje žádná jistota. Kde ji tedy hledat?

Navštěvujeme nejen psychology a psychiatry, ale také kartáře, kde se cítíme více anonymně. Najít opravdu zkušeného kartáře je velmi těžké. Někteří se tomuto řemeslu věnují především pro peníze, mají předem naučené fráze, odpovědi, které se více méně opakují. Je pomoc, rady kartářů na rozdíl od medicíny postaveny pouze na víře? Jaké jsou rozdíly nejen v rozeznání diagnózy, ale i následné léčbě? O tom již více indický učitel Ajay Laxman Bobade, který studoval jógskou a védskou filozofii v Arsha Vidya Gurukulam. Dnes ji přednáší ve své organizaci Yuga-Surya v České republice.

Hledáme v životě opravdu štěstí nebo jen potěšení?

Jak docílit svých přání? Všichni chceme být zdraví a šťastní. Je to součást našich přání druhým k narozeninám, Vánocům, novému roku apod. V cestě za těmito potřebami ale máme trochu zmatek. „Myslíte si, že čokoládový dort, auto, vám přinese dlouhodobé štěstí?

Věznice Alcatraz. Opravdu z ní nebylo úniku?

Právě 21. března roku 1963 byla nejslavnější věznice uzavřena. Je pojmenována  po skalnatém ostrově, který leží v Sanfranciském zálivu ve státě Kalifornie. V celách si své tresty odpykávala opravdová zločinecká esa. Znaly ho už indiánské kmeny, a to již kolem roku 10 000 před naším letopočtem. Tento nehostinný ostrov později proslavila nejen zlatá horečka.