Korunovační klenoty. Skvosty, na které se stojí dlouhé fronty

Od úterý jsou k vidění korunovační klenoty ve svatovítské katedrále v Praze, a to při příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Návštěvníci si je můžou prohlédnout do soboty. Poté budou opět uzavřeny do Korunní komory v kapli svatého Václava. Zájem stát na nablízku tomuto skvostu je obrovský. „Lidé čekají ve frontě již od 3 hodin v noci,“ potvrdil pro VIPosobnosti.cz Vít Novák, mluvčí kanceláře prezidenta republiky. „Očekáváme kolem 3000 návštěvník denně.“

Vítejte na palubě! Servis i pohodlí vás ohromí

Při dálkových cestách neřešíme jen cenu letenky, ale vybíráme také aerolinky, které nás spolehlivě dopraví do naší destinace. Pokud sipřiplatíme, můžeme se nechat v oblacích přímo hýčkat.

Navštivte Lány, dýchne na vás advent i historie

Již 101 let se v tomto krásném prezidentském sídle odehrávají klíčová rozhodnutí, která ovlivňují chod československých a českých dějin. Přijďte se podívat na místa, která vás potěší v letošním předvánočním čase. Přístupné budou také Masarykova pracovna s vánoční výzdobou,

Masarykova knihovna v sobě ukrývá i šifry

Pražský hrad je skvostem, který tady po sobě zanechali naši předkové. Tento klenot zářící do tmy svojí tajemností, energiemi i architekturou přitahuje jako magnet. Stojí na vrcholu Opyš, od 9. století byl sídlem českých knížat a od roku 1918 zde úřadují prezidenti. Jeho součástí je chrám sv. Víta, jehož klenby se tyčí do povznášejích výšin. Po staletí se tyto prostory rozšiřovaly, dotvářely jednotlivé architektonické styly podle toho, kdo Hrad ovládal.

Při určité léčbě je plastická chirurgie nezastupitelná, říká Jan Měšťák

Plastická chirurgie má své hluboké kořeny v dávné minulosti a prodělává v průběhu staletí svůj zákonitý vývoj, podobně jako jiné obory medicíny, říká renomovaný plastický chirurg  MUDr. Jan Měšťák. Týká se to zavádění stále nových operačních metod u celé řady vrozených a získaných vad a také postupného členění plastické chirurgie na jednotlivé problematiky nově se utvářejícího oboru.