Bájný Vyšehrad. Místo s neuvěřitelnou historií a energií

Nad pravým břehem Vltavy se na skále nachází historické hradiště Vyšehrad. Knížecí hradiště podle pověstí založil v 10. století Krok.  Na strmé skále přikázal vykácet les a vystavět tam hrad. Když kníže zemřel, vlády se ujala jeho dcera Libuše. Už tehdy se Praha stala rozvíjejícím městem, a tak Vyšehrad Karel IV. přestavěl a propojil s Novým Městem. Roku 1420 byl hrad vypálen husity a v 17. století přestavěn na barokní pevnost.  Lidé toto místo navštěvují nejen kvůli bájné legendě o Šemíkovi, ale také pozitivní energii, která se zde nachází. Právě Čertův sloup je spojován s velkým množstvím pověr.

Skvělé steaky i sportovní vyžití. Areál navštívil i Karel Gott

Přemýšlíte kam výlet, jak a kde si odpočinout? Jen pár kilometrů za Prahou na vás čeká příjemný areál, kde si všestranně zasportujete i skvěle najíte. Pro děti jsou tu k vidění v menší zoologické zahradě zvířátka. Areál podporuje golfovým turnajem také Nadační fond Slunce pro všechny.

Secesní perly zdobí svojí impozantností centrum Prahy

Historická Praha. Skvost, který jezdí obdivovat lidé z celého světa. Má své genius loci, příběhy i osobnosti, které za jejím vznikem stály. Patří k nim například hotel Paříž a Obecní dům. Tyto secesní perly se můžou pyšnit nejen svojí atmosférou, ale také výtečnou gastronomií.

Svatý grál. Byl to kalich nebo posvátný talíř?

Ve španělské Valencii stojí úctyhodná katedrála, která skrývá tajuplný zlatý kalich zdobený vzácnými kameny. Tento historický objekt nevyčíslitelné hodnoty je považován za legendární svatý grál. Přesto existují i jiné artefakty z různých koutů světa, o kterých se říká to samé.

Aby vám šly věci s lehkostí. Zbavte se nízkých energií

Každý z nás chceme být zdraví a šťastný. Paradoxně toho nemůžeme docílit, když se trápíme nad tím, proč nám nejde práce, vztahy od ruky tak, jak bychom si přáli. Přemýšlíme, kde děláme chyby, jak je napravit. Odpověď můžeme být paradoxně jednodušší, než se zdá.

Korunovační klenoty. Skvosty, na které se stojí dlouhé fronty

Od úterý jsou k vidění korunovační klenoty ve svatovítské katedrále v Praze, a to při příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Návštěvníci si je můžou prohlédnout do soboty. Poté budou opět uzavřeny do Korunní komory v kapli svatého Václava. Zájem stát na nablízku tomuto skvostu je obrovský. „Lidé čekají ve frontě již od 3 hodin v noci,“ potvrdil pro VIPosobnosti.cz Vít Novák, mluvčí kanceláře prezidenta republiky. „Očekáváme kolem 3000 návštěvník denně.“