Žiji ve dvou světech, říká spisovatelka Alka Hájková

Nová kniha PRAHA-DILLÍ, život mezi dvěma světy, vypráví neobyčejný příběh Indky, která se hříčkou osudu dostane do české diplomatické rodiny. Do rodné Indie se již jako dospělá po mnoha letech vrací. Jak na ni zapůsobila, čím ji obohatila,  a jaké zážitky si odtud odváží? Rozhovor o autenticitě dnešní Indie i z pohledu královské rodiny poskytla autorka Alka Hájková pro časopis Statuss.

Ladislav Jakl: Neradi vidíme, když si někdo v prachárně hraje se sirkami

Recept na snížení cen, zmírnění zdražování, je podle Ladislava Jakla jednoduchý. Vláda může padnout z jediného důvodu. Malost je vlastnost některých politiků, ne zemí. Proč Indie nemá čas blbnout, na co bychom se měli soustředit, o co se starat, abychom byli opět soběstační a zajímavý pro svět? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

Každým konfliktem vypustíte džina z láhve, říká Andor Šándor

Podle bezpečnostního experta nejsou problémy černobílé a lidé nejsou hloupí. Můžeme se dočkat po ukončení války na Ukrajině dalšího konfliktu, existuje jen jedna pravda, kdo a jak přepisuje dějiny? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru s Andorem Šándorem pro VIPosobnosti.cz.

Karel Havlíček: Vláda přichází o příjmy a trpí lidé

Další problémy pro lidi. Kromě vysokých cen za elektřinu, potraviny, zvyšování DPH přichází otázka, kam se vydat na poštu. Nedostatkovým zbožím jsou také léky. Co by se muselo stát, aby vláda byla schopna tyto problémy vyřešit? A dovede si Karel Havlíček představit jezdit na koloběžce na Pražském hradě Andreje Babiše? O těchto tématech exkluzivně pro VIPosobnosti.cz.

S Karlem Voříškem nad šikanou dětí v netradičním rozhovoru

V médiích se neustále mluví o tom, že dětem chybí psychyiatři, psychologové. Dlouhé čekací doby dětské psychice neprospívají. Jak se chovaly k sobě děti dříve a jak dnes? Kdo je důležitější? Odborník nebo rodič? V netradičním dialogu zpovídal Indku žijící v Čechách, která šikanu zažila v dětství moderátor Karel Voříšek.