Františka Janečka čekalo na oslavě velké překvapení, které ho dojalo

Jan Čížek

František Janeček s dcerou Emilly | Foto: Jaroslav Hauer
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Boss českého šoubyznysu slavil ve čtvrtek své 79. narozeniny. Popřát mu přišly osobnosti napříč různými profesemi. V NH hotelu v Praze slavil František Janeček již poněkolikáté, ale takovou oslavu tady měl a úplně poprvé.

Pogratulovat přišel i Zdeněk Barták s manželkou | Foto: Jaroslav Hauer

Okolo šesté hodiny večerní přijížděli lanovkou do restaurace první hosté. Mezi nimi byl Bohuš Matuš se Luckou, Andrea Kalivodová, dabér Zdeněk Mahdal, ale například i kardiochirurg Jan Pirk. „Mám nemocná záda, tak dnes raději posedím. Jsem na kapačkách, ale snad už bude líp,“ vysvětlil pro VIPosobnosti.cz lékař, který je tělem i duší také vášnivý sportovec. Sám oslavenec dorazil v doprovodu dcery Emilly Ann. Doktor Janeček více jak hodinu přijímal gratulace a dárky přicházejících hostů. O ty se průběžně starali během večera také synové producentky této akce Alky Hájková. Bylo jich tolik, že na ně hotel musel vyčlenit jeden pokoj. Byly mezi nimi knihy, obrazy, různé láhve, ale také například velkoformátová fotografie Karla Gotta, kterou nafotil a oslavenci předal fotograf Jakub Ludvík.

Producentka Alka Hájková se syny a František Janeček s dcerou | Foto: Jaroslav Hauer

„Pan doktor mi před dvěma týdny volal z Ameriky, zda bych se nechtěla podílet na jeho oslavě,“ vysvětluje producentka Hájková. „Ráda jsem nabídku přijala, přesto, že vím, že pan Janeček je velmi náročný, precizní a nesmlouvavý. Je ale obrovský profesionál, má společenské vystupování, tah na branku a stejně jako Karel Gott chodí velmi vkusně oblékaný. Minulé oslavy se tady konaly v duchu gratulací a povídání jeho kolegů a přátel. Tentokrát jsem vymyslela takový minikoncert, kde mu zazpíval Michal David, Marián Vojtko, Monika Absolonová a Karel Vágner, takže jsem ho dala společně s managementem GoJa dohromady. My jsme se s panem doktorem paradoxně seznámili jsme se před 30 lety v Německu, kde jsem dříve s manželem bydlela. A to v čase, kdy začal zastupovat Karla Gotta, se kterým jsem měla také tu čest spolupracovat.“

 

Marián Vojtko a Natálka Grossová | Foto: Jaroslav Hauer

Mezi hosty nechyběl ani skladatel Zdeněk Barták. „Mně i těm, se kterými jsem během večera mluvil se tato oslava moc líbila.“ Dění na pódiu přihlížel režisér Zdeněk Zelenka, který přišel zároveň s Jiřinou Bohdalovou, Andrea Kalivodová, Alex Mynářová, Kateřina Brožová a mnoho dalších hostů. „Je to jiná oslava než minule. Vystoupení umělců tady má určitě své místo,“ řekla pro VIPosobnosti.cz pěvkyně.

Pěvkyně Andrea Kalivodová | Foto: Jaroslav Hauer

Hudební gratulace otevřel Michal David písní Pár přátel stačí mít. Ta oslavence dojala stejně jako Fantom opery v podání Mariána Vojtka a Natálky Grosové. Velmi působivá byla také Monika Absolonová s písní Karla Svobody Jsi můj pán. Poté už byl oslavenci doktorovi Janečkovi převezen velký dort, který s pomocí přátel slavnostně rozkrojil.

Narozeninový dort | Foto: Jaroslav Hauer

Během večera si dr. Janeček našel chvíli, aby se s hosty pozdravil, poděkoval za dary a pomoc při přípravě této události. Protože je stále velmi činorodý, už teď pracuje na přípravách muzikálu Bídníci, který se objeví v divadle GoJa v únoru příštího roku.

4