Známá kartářka prozradila, co nás čeká do konce roku

Jana Černá

Věštkyně Barbara Kočková | Foto: se souhlasem Barbara Kočková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Máme za sebou neklidnou polovinu roku. Co můžeme očekávat v příštích měsících a jak se bránit strachu? Otázka, která zajímá každého z nás. Magazínu VIPosobnosti.cz na ni odpověděla známá kartářka Barbara Kočková, kterou doslova štve, že zdraví pro lidi není tak důležité, jako vztahy.

Vloni na konci roku jste posluchačům našich podcastových rozhovorů říkala, že v první polovině tohoto nezůstane kámen na kameni. A druhá bude klidnější. Jak to vidíte dnes?

Pořád stejně, své výklady neměním. Na začátku června se to trochu zklidnilo, ustoupil covid, lidi se rozjeli na dovolenou… I když ví, že je čeká zdražování atd., chtějí si užít chvilku klidu. Na podzim a na konci roku nás ale čeká ještě něco daleko většího. Nastane chaos a díky tlaku zvenčí se podaří v lidech zase vyvolat strach. A mě trochu vadí, že i když lidi ví, jak na ně tyto nepříjemné emoce působí, nechávají se znovu strhnout do té laviny strachu.

Více zde: Kartářka Barbara Kočková: Klientům zakazuji, aby mi cokoliv říkali

Jak se na lidech, se kterými o tom mluvíte, projevuje strach?

Ztrátou chuti do života, nevyrovnaností, špatnou náladou, uzavíráním se do sebe. Celkově negativně. Odhaduji, že se tyto „nálady“ protáhnou až do jara roku 2023.  A zase, od poloviny příštího roku tam cítím opět chuť, naskočení do života. Ale přesně na den, týden se to určit nedá.

Mluvíte o zlepšení nálady. Co bude tím impulsem?

Nějaký otřes, zlom. Věci se začnou měnit. Takhle, jak je to teď to nemůže zůstat.

Máte radu, jak toto období přečkat?

Uvědomuji si, že je to pro lidi strašně těžké, ale pokud možno, co nejméně se nechat strašit. Celkově, v jakékoliv nepříjemné životní situaci je potřeba dát si nějaké předsevzetí. Něco, co by chtěl člověk dokázat. Tam naplno směrovat veškerou energii.  Důležitý je cíl, který nám bude přinášet příjemné emoce, radost.

Nesledovat zprávy, televizi, nešířit, neposlouchat od kohokoliv špatné informace, které do sebe pouštíme i podvědomě. To nepřináší nic pozitivního. Jen se se nervujeme a stresujeme. Mně teď lidi připomínají loď, která vypluje na moře, plují sem a tam, nemají přístav. Jsou úplně bezradní. Proto je tak důležité mít cíle. Samozřejmě, že nás může potkat bouře, déšť, různá dobrodružství, ale aspoň máme před sebou něco, co nás odpoutává od toho, co nám nic nepřinese.

S jakými problémy, se na vás teď v létě obrací lidé nejvíc?

Přesto, že se zvyšují ceny za energie, potraviny, tak pořád řeší hlavně vztahy. Pak i finance v rámci práce. Co mě překvapuje, že se neptají na své zdraví. Oni přijdou na výklad a ke konci se jich ptám, jestli také nechtějí vědět nic o svém zdraví. Oni mi odpoví, že když už jsou tady, tak se teda zeptají. To mě docela štve. Bez zdraví není nic.

160
Přidat na Seznam.cz