Ulice osiřela. Zemřela Zdena Hadrbolcová

Jana Černá

Zdena Hadrbolcová v seriálu Ulice | Foto: se souhlasem TV NOVA
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Seriál Ulice se neobešel bez herečky Zdeny Hadrbolcové. Bohužel nejen v tomto nekonečném seriálu ji už neuvidíme. Odešla do hereckého nebe ve věku 86 let. „Pro štáb seriálu to je obrovská ztráta, všechny tato smutná zpráva velmi zasáhla. Zdena Hadrbolcová naposledy natáčela v Ulici kvůli svému zdraví naposledy před třemi lety, od té doby se v seriálu o její postavě jen mluvilo. Všichni do poslední chvíle doufali, že se mezi ně opět vrátí. Bohužel tato sympatická herečka s obrovským rozhledem již není mezi námi. Její Růža v Ulici se stala legendou, která k ní nesmazatelně patří,“ říká za seriál Ulice Lucie Urbánková. „Upřímnou soustrast všem hereččiným blízkým a pozůstalým. V našich srdcích zůstane usměvavá Zdena Hadrbolcová už navždy,“ posílají dojemný vzkaz herečtí kolegové.

Herečka Zdena Hadrbolcová se v televizi i na filmovém plátně proslavila hlavně rolemi laskavých maminek, jež byly většinou komediálně laděné. Stala se i uznávanou divadelní herečkou a scenáristkou. Nikdy se nebála experimentovat v divadle i před kamerou, její mladistvý duch byl pro každou roli osvěžením. To platí také pro Růžu Habartovou, jejíž charakter si herečka během let dokonce lehce sama upravila, takže této dlouholeté parťačce Vilmy Nyklové nechyběl humor a optimismus ani v těžkých chvílích.

 

Zdena Hadrbolcová byla členkou pražských divadel pod Palmovkou a Na zábradlí. Zahráli si například v seriálu Létající Čestmír,  My všichni školou povinní,  My z konce světa, Přítelkyně  z domu smutku, ale i v nádherném filmu Už zase skáču pře kaluže. V dramatizaci Hrabalových Postřižin ztvárnila postavu Maryšky. Narodila se v Praze, a to 13. července 1937.  Vystudovala francouzské gymnázium a poté nastoupila na DAMU. Její herecká osobnost obohatila českou kinematografii. Protože v prosinci 2022 prodělala mrtvici byla hospitalizována do LDN.

TV NOVA

0
Přidat na Seznam.cz