Společně s Hanou Maciuchovou odešla noblesa i herecký um. Jak ji uctí Česká televize?

Herečka Hana Maciuchová
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Nespočet krásných rolí, herecký um, ale také kantorství a s ním své studenty za sebou nechává dáma herectví, Hana Maciuchová. Opustila nás navždy 26. ledna 2020. Diváci jí mají v paměti jako noblesní dámu, která žila po boku herecké hvězdy Jiřího Adamíry. Spojovala je nejen profese, láska, ale také obrovské herecké kvality a vznešenost.

Hana Maciuchová a Josef Abrhám | Nemocnice na kraji města

Herečka Hana Maciuchová ztvárnila desítky rolí, které se vryly divákovi do paměti velmi sugestivně. Bravurně zahrála potvory, noblesní dámy, ale také spravedlivou Anče z Krkonošských pohádek nejen v Československé televizi, ale také na prknech, která znamenají svět. Na dotaz magazínu VIPosobnosti.cz sdělil programový ředitel, jaké uvede Česká televize na její památku pořady.

Na ČT1 ve 21:30
Neobyčejné životy – Hana Maciuchová
Vzpomínka na oblíbenou divadelní a televizní herečku, která zemřela 26. 1. 2021 ve věku 75 let (2012). Připravil M. Kubala

22:25
Koncert

Hana Maciuchová a Milan Lasica v lyrické komedii o nečekaném průběhu jedné stříbrné svatby. Uvádíme jako vzpomínku na oblíbenou divadelní a televizní herečku, která zemřela 26. 1. 2021 ve věku 75 let (1994). Dále hraje: P. Zedníček. Scénář M. Stieber. Kamera J. Nekvasil. Režie J. Kos.

Hana Maciuchová a Jaroslav Satoránský | Krkonošské pohádky

Na ČT Art:

Ve čtvrtek ve 20:15

Poprask na laguně
118:51

Slavnou Goldoniho komedii z Divadla na Vinohradech uvádíme k uctění památky Hany Maciuchové, která zemřela v úterý ve věku 75 let. Ve ztřeštěném mumraji milostných vášní a žárlivosti, divokých hádek a rvaček i policejního vyšetřování, který se odehrává v jedné rybářské vesnici, herečka vytvořila jednu ze svých nejlepších komediálních rolí (1996). Dále hrají: V. Preiss, D. Kolářová, M. Zahálka, V. Křížová, L. Juřičková, K. Brožová, P. Rychlý, J. Šťastný, P. Kostka, I. Trojan, M. Vladyka, O. Vlach aj. Kamera V. Dousek. Divadelní režie L. Smoček. Televizní režie J. Brichcín

V neděli ve 21:40
Španělé v Praze
52:30

Mistrovská hříčka z rudolfínské Prahy, ve které Hana Maciuchová účinkuje po boku svého životního partnera Jiřího Adamíry (1987). Hru o setkání Marie z Pernštejna rozené Manrique de Lara se španělským velvyslancem uvádíme jako vzpomínku na herečku, která zemřela tento týden ve věku 75 let. Kamera E. Landisch. Scénář a režie O. Daněk.

Průběžně si herečku budeme také připomínat v mnoha dalších reprízovaných filmech a seriálech, ve kterých ztvárnila mnoho krásných a nezapomenutelných rolí. Společně s Hanou Maciuchovou tak odchází nejen úžasné rétorika, noblesa, a herecký um, ale  především krásný člověk.

Autor: Alena Hájková

Foto: Česká televize