Proč odletět před Covidem právě do exotiky

Autor: Alena Hájková

Seychelly | Foto: Letiště Praha
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Pokud bychom měli vybírat mezi destinacemi vhodnými pro dovolenou, doporučujeme cestovat na Seychely nebo do Spojených arabských emirátů. Právě Seychely budou brzy první zemí s kolektivní proočkovaností (70 % obyvatelstva) a aktuálně jsou nejbezpečnější exotickou destinací. Co vše je potřeba ověřit a zajistit, než odletíte na dovolenou snů?

Od 25. března 2021 vám stačí pro vstup do země negativní PCR test (v angličtině), online registrace a cestovní pojištění. Nebudou vás čekat žádná omezení pohybu či nutnost karantény. Průměrná denní teplota se v dubnu pohybuje kolem 30 °C ☀, což je ideální pro koupání v průzračných vodách Indického oceánu. Před odletem si však vždy ověřte aktuální platné podmínky pro vstup do země i pro návrat domů.

Právě Seychelly nabízí nejen luxusní dovolenou. 115 malých ostrovů a atolů patří k nejvyhlášenějším prázdninovým destinacím na světě. Uchvátí vás nádhernými plážemi s bílým pískem, tyrkysovému moři, ale také vynikající exotickou kuchyní a stabilně slunečnéým počasím. Ostrovy jsou z části pokryty hustým tropickým lesem a pro svou odlehlost od pevniny jsou domovem mnoha pro nás zajímavých živočichů a rostlin. Podle informací letiště Praha se na ostrov Mahé dostanete pohodlně s jedním přestupem buď v Dubaji (Emirates, 5x týdně), v Moskvě (Aeroflot, 2x týdně) nebo v Istanbulu (Turkish Airlines, 2x týdně).

Zdroj: Letiště Praha a VIPosobnosti.cz

0
Přidat na Seznam.cz