Proč je nám naše vnitřní spokojenost tou největší odměnou?

Foto: Pinterest.com
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Během našeho života se setkáváme s mnoha lidmi. Někteří nás zaujmou natolik, že se stanou našimi přáteli, o některých ani nevíme, že kolem nás prošli.

Protože ale nakonec vše je pomíjivé, zůstává nám pouze to, co máme v sobě, co jsme se naučili, čeho jsme sami dosáhli.

Každý z nás má jinou životní filozofii, která mu vyhovujeme pro jeho myšlení a způsob života. Někdo věří ve svou šťastnou hvězdu, jiný v budoucí životy. Někdo z nás je věřící, další věří v osud nebo teorii spiknutí. Nechme proto každému jeho víru a buďme k sobě tolerantní.

V rámci globalizace se naše cesty sbližují a my se otevíráme světu. Pokud se budeme neustále vzdělávat a pracovat sami na sobě, bude pro nás daleko jednodušší pochopit a porozumět nejen druhým, ale i sám sobě.

Tedy nejen vzdělání a kvalifikace jsou v dnešní době nedílnou součástí našeho života. Velkou roli v komunikaci mezi lidmi hraje také společenské vystupování.

Společenské vystupování obsahuje různá pravidla, která jsou více méně daná a která nás provázejí na každém kroku. Protože se neustále pohybujeme mezi lidmi, jsou nezbytnou součástí našeho každodenního života.

Podle toho, jak se chováme a oblékáme, nás hodnotí nejen okolí, ale jasně tím sami dáváme najevo, kdo jsme a kým jsme. Jak si vážíme sebe i ostatních.

Chování člověka ovlivňuje jeho pozitivní nebo negativní přístup k vlastní osobě a k ostatním lidem. Pozitivně naladěný člověk si dovede vytvořit svůj styl, dobrou image, sebevědomé a slušné vystupování, což je důležité pro uplatnění jak v zaměstnání, tak ve společnosti.

Jinak vystupujeme nebo se chováme doma, jinak v zaměstnání nebo ve společnosti. Ať už jsme ale kdekoliv, měli bychom se vždy chovat slušně. Také pokud chceme mít v životě úspěch, bez umění dobře vycházet s lidmi se neobejdeme. Naše vnitřní spokojenost je nám tou největší odměnou. Ne zbytečně se tedy říká: Každý nás přijme podle toho, jak vypadáme a rozloučí se s námi podle toho co je v nás.

Autor: Darja Semerádová