Připravme se na změny v nás, říká kartářka Barbara Kočková

Pro VIPosobnosti.cz exkluzivně Barbara Kočková

Foto: archiv Barbora Kočková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Nadcházející dny v nás začnou probouzet nové energie, pocity i vjemy. Co zpro nás znamenají, kam nás posunou a na co bychom neměli nejen o Vánocích zapomenout, prozradila pro VIPosobnosti.cz známá kartářka.

Blíží se magické datum 21.12.2020, Slunovrat. V čem bude Barbaro, podle vás tento den významný?

V tomto dni se budou měnit energie. Nebude to sice den ze dne, ale určitě začneme všichni vnímat jiné energie, které budou vstupovat do našich životů. To, co se odehrávalo v minulém období nám mělo něco říct a něco naučit. Měli jsme si uvědomit, jakou hodnotu mají lidské vztahy i svoboda. Jak v osobním životě, tak ve společnosti. měli bychom se zamyslet, jestli je správné sklonit hlavu a mlčky poslouchat příkazy, rozkazy, které nejsou v souladu s našim vnitřním rozhodnutím a nebo naopak, zda si ubráníme svou čest a svobodu.

PODCAST: Kartářka Barbara Kočková: Klientům zakazuji, aby mi cokoliv říkali

Je a bude pro nás důležité si uvědomit, jak jeden druhého potřebujeme. Jak moc je důležité mít možnost se scházet, bavit i navštěvovat. Všechno to, co jsme považovali až do nedává za úplnou samozřejmost nám bylo znemožněno a teprve teď jsme pocítili, že tomu tak není. Od pradávna lidé ve většině případu žili v komunitách, neboť člověk je tvor společenský.

Jak se můžeme dostat do pozitivních energií i přesto, co se letos děje?

Pozitivní energie je určitě možné zachovat tím, že se nebudeme zaobírat negativními myšlenkami. Pokud ano, dostáváme se na nízké vibrace, které vedou k depresím, nemocem, špatné náladě, atd. Dále bychom se neměli plést do věci, které nám nenáleží řešit. A hlavně!!!! Přestaňme soudit. Můžeme věci konstatovat, ne si však hrát na roli Soudce. Nikdo nemá právo soudit druhého.

Nežijte život druhých, ale svůj. Pozitivní myšlení je základem všeho. Díky němu se dostaneme na vyšší a vysoké vibrační hodnoty, které, když v sobě pěstujeme, tvoří nám šťastný život. Pokud pochopíme celý tento princip, dokážeme si svými vlastními myšlenkami přitáhnout cokoliv budeme chtít.

Co by si podle vás měli lidé přát, aby nám bylo líp?

Aby nám všem bylo lépe, je potřeba si to z hloubi duše přát. Věřit tomu. Nastal čas si uvědomit hodnotu celého celku společenství a nedívat se jenom sami na sebe. To, že jsou lidi nuceni uzavírat se ve svých domovech v karanténách nepřišlo samo od sebe. Máme si uvědomit jak obrovskou hodnotou je, když se lidé mohou vzájemně stýkat, navštěvovat, bavit se.

Návštěva by měla být pro nás pocta a svojí pohostinností bychom tak měli druhé uctít .Na všechny tyto rituály lidi úplne zapomněli, a právě tentop čas by nám měl pomoci tyto tradice opět vrátit.

A jak bychom měli toto vše uvést do běžného života?

Je na čase si začít opravdu vážit si nejen jeden druhého, ale i každého rozbresku dne, mít úctu a pokoru k tomu, co máme. Nepěstovat v sobě neustále mrzutost toho, co nám chybí, ale umět si říct, jaké bohatství už máme např, v tom, že máme střechu nad hlavou, že máme co jíst, že máme zdravé děti, že žije tam, kde žijeme a že není válka. Když mi můj 81. letý tatinek vypráví hrůzy války, vždy mi přijde na mysl, že pořad může být hůře. Mít pokoru je důležité nejen pro vnitřní vyrovnaný život.

0
Přidat na Seznam.cz