Poprask ve škole v Ulici kvůli sexu na lyžáku. Co všechno mohou způsobit drby?

Jana Černá

Foto: TV NOVA
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Co vše se odehraje v tomto týdnu v seriálu Ulice? Prozradíme vám den po dni. Jakou lavinu občas spustí informace od někoho, kdo chce být za každou cenu středem pozornosti a domýšlí si věci, jež se nikdy nestaly? Jak snadno se dá znepříjemnit život ostatním jen proto, že jeden člověk se chce hřát na výsluní zájmu?

Studenti Anežka a Čenda i jejich pedagogové Magda a Prokop zakusí na vlastní kůži, že bojovat s drby je jako bojovat s větrnými mlýny. Žofie jim to svými senzačními novinkami zavaří ve škole i doma…
Lyžařský výcvik se pro Anežku (Karolína Lipowská), Čendu (Eliáš Vyskočil), Magdu (Veronika Čermák Macková) i Prokopa (Ondřej Studénka) zvrtl ve chvíli, kdy pedagogové nachytali své studenty samotné na pokoji při soukromé narozeninové oslavě. Přestože se Anežka i Čenda dušují, že k ničemu nedošlo, Magda a Prokop z toho mají těžkou hlavu. Mohou jim věřit, že se opravdu nic nestalo? Nebo se na ně žene pohroma případného nechtěného těhotenství a vlastně i sexuálního zneužití nezletilé, které ještě nebylo patnáct let, což je trestným činem?

Pro všechny zúčastněné je to hodně nepříjemná situace, kterou bohužel ještě více zhorší Anežčina spolužačka Žofka (Kateřina Ujfaluši) svými drby. Okamžitě si vytvoří vlastní scénář, co spolu Anežka a Čenda na pokoji dělali, a ochotně se o něj podělí s každým, kdo jí chce naslouchat. Čím více lidí to je, tím lépe pro Žofku, jíž dělá zájem ostatních moc dobře. Přitom si ani neuvědomuje, co svými zaručenými informacemi způsobuje, jakou lavinu tím spouští.

Významné pohledy, narážky či naopak mlčení spolužáků je přitom to nejmenší. Anežka a Čenda se brzy dostanou do situace, kdy vše vezme do vlastních rukou ředitelka školy Landová (Kateřina Holánová). Ta se rozhodne celou kauzu řešit nejen s pedagogy, ale také s Anežčinými a Čendovými rodiči. Tím se odstartuje další řetězec nečekaných událostí. Na povrch vyplují i věci, jež měly zůstat utajeny a jež ovlivní také vztahy Magdy, Prokopa a Mirka (Daniel Bambas), možná víc, než si nyní ti tři myslí…

Pondělí
Nakolik jsme odolní, když se dobrý skutek obrátí proti nám? Do jakých náročných situací nás mohou dostat naši blízcí, kteří jsou utopení ve svých vlastních problémech? Blanka se snaží podržet Vandu, jež je na dně a pořád čeká, až se jí ozve máma. Proto přijme i Vandino pozvání na posezení v hospodě, jenže toho začne záhy litovat. Vanda ji vystaví velmi těžké zkoušce, když si před ní začne dávat jednu skleničku vína za druhou. Netrvá to dlouho a u Blanky se dostaví bažení… Co s Blankou tahle stresová situace udělá? Jaké překvapivé následky má Vandina alkoholová jízda? Proč to Vanda schytá od Luďka takovým způsobem, že se úplně sesype?

Úterý
Jak využít nastalé situace ve vlastní prospěch a docílit kýženého výsledku, byť to zpočátku vypadá naprosto beznadějně? Jak si získat na svou stranu lidi, které potřebujeme? Scenárista Jakub Štěpánek, synovec Hermanova nadřízeného, by rád spolupracoval s někým z kriminálky, aby jeho scénáře k detektivnímu seriálu byly co nejvěrohodnější. Los padl na Hermana, jenž se ale snaží této nepovinné povinnosti rychle zbavit a přehodit ji na bývalou parťačku Karlu. Ta to briskně odmítne, ovšem Jakub se po prvním nezdaru nevzdá. Hbitě využije příležitosti, aby šikovně dosáhl svého. Překvapivě získá mnohem víc, než v co původně doufal… Jak chce Jakub přesvědčit Karlu ke spolupráci? Co se náhodou dozví a jak toho využije?

Středa
Co všechno mohou způsobit drby a pomluvy, které se šíří rychlostí blesku v prostředí, kde jim každý naslouchá a rád si přihřeje svou polívčičku? Anežka se od návratu z hor nestačí divit, co se to kolem ní děje. Spolužáci významně zmlknou, když vejde do třídy, holky mají narážky, kterým nerozumí, a vrcholem všeho je potupa, o niž se jí postarají kluci ze školy. Anežku to tak rozlítí, že se s nimi porve přímo před třídou. K bitce se náhodou přichomýtne nejen její brácha, ale bohužel také ředitelka Landová, která vezme celou kauzu do svých rukou a okamžitě ji začne řešit… Jakou lavinu to spustí? Jak to odnesou Anežka, Čenda, Magda či Prokop? Co je pro Anežku nejhorší? A co jí i ostatním hrozí?

 

Čtvrtek
Kdy je třeba bít na poplach, když se kolem našeho partnera začne motat mladá, hezká holka? Je lepší okamžitě vytáhnout drápky a vetřelkyni odkázat do náležitých mezí, nebo počkat, jak se situace bude vyvíjet, a teprve pak popřípadě zakročit? Áju natolik znepokojí Máriovo vyprávění o Sáře, že se rozhodne tuhle novou posilu v bistru omrknout a zároveň jí dát jasně najevo, ke komu Mário patří. Moc dobře totiž ví, co mladé holky dovedou, pokud mají na někoho zálusk. Sama má pár takových zářezů na své pažbě. Proto se rozhodne nečekat a začít si hájit své území čistě ženskými zbraněmi i nenápadnými intrikami. S jakým výsledkem? Při čem Mária a Sáru nachytá? Platí i v tomto případě, že nic není takové, jak se na první pohled zdá, byť ten je ten obrázek velmi výmluvný?

Pátek
Jak vzít život do vlastních rukou, udělat za minulostí tlustou čáru a začít znovu, s čistým štítem, když si zoufale nevěříme a máme se za největšího outsidera na světě? Nakolik nás podpoří naši nejbližší, pokud ztratíme jejich důvěru? Vanda se opravdu snaží, aby si získala nazpět máminu přízeň. Jenže to dělá způsobem, který může napadnout snad jenom ji. Přestože je dospělá a měla by si umět spočítat, co všechno život obnáší, znovu neodhadne situaci. Ve své naivitě si řekne o další peníze, s jejichž pomocí by ráda vyřešila svoji budoucnost… Koho a o jaký obnos požádá? Jak chce napravit, co způsobila? A jak se to promítne do vztahů v rodině?

0
Přidat na Seznam.cz