Na návštěvě se o faux pas můžou postarat i vaše kalhoty

Foto: Staud.de
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Přichází čas, ve kterém se budeme více navštěvovat. Přinášet bychom měli nejen drobné dárečky, pohodu, ale měli bychom dbát i na pravidla slušného chování. Zradit vás může ale vaše oblečení. Třeba “obyčejné” kalhoty. Jak?

Na návštěvu se snažíme přijít hezky upravení a oblečení. Většinou chodíme s kytkou, či láhví vína, tedy podle toho, jaký je účel naší návštěvy. Po přivítání si sedáme na sedačku, nebo na koženou židli ke stolu a většinou si neuvědomíme, že na pravé, kožené sedačce můžeme jejím majitelům po odchodu zanechat nepříjemný otisk v podobě indigové barvy, kterou jsou naše kalhoty napuštěny.

A malér je na světě. Tato barva se ze sedaček, ale i kožených židlí špatně čistí, a tak jejím majitelům i sobě můžeme přinést více škody než užitku. Jedinou radou je výběr správných kalhot už při jejich nákupu a pro majitele kožených sedaček kvalitní čistící prostředky. Ne vždy jsou tyto tmavé fleky ale vždy perfektně vyčistit.

Pokud tedy po své návštěvě nechcete po sobě zanechat nejen flek, ale i špatný dojem, dávejte pozor, v jakém oblečení si na návštěvě, ale i doma sedáte.

Autor: Jana Černá