Marek Lambora ukázal v Půlnoční zpovědi svoje mladší já

Josef Ducký

Marek Lambora | Foto: se souhlasem TV Prima
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

V seriálové novince Půlnoční zpověď se Marek Lambora opět objeví jako kněz Albert Mach. Tentokrát půjde krimi příběh i daleko do minulosti a odkryje staré křivdy a tajemství. Především to, že se svou sestrou Stelou vyrůstal v dětském domově, a bude objasněno, proč spolu léta nemluvili.

Osmidílná mini série Půlnoční zpověď se natáčela v létě 2021 a hlavní dvojici tvoří rozhádaní sourozenci Stela Skoumalová (Markéta Plánková) a Albert Mach (Marek Lambora). „Chtěly jsme připravit projekt, který by byl pro diváky napínavý, plný emocí, a hlavně zábavný – takový oddychový román do vlaku nebo na letiště. Vznikl tak příběh o psycholožce Stele, u které si její klientka nechala záhadnou kabelku. Přidaly jsme jí problematického bratra Alberta a to, že vyrůstali v dětském domově.

Spíš než klasickou detektivku jsme chtěly probudit emoce, protože emoce a vztahy jsou základem každého dramatického příběhu. Do toho jsme během natáčení připravovaly Poslední oběť jako nový příběh sourozenců Stely a Alberta, co si k sobě našli cestu! S novým dějem a postavami. Seriály se doplňují, ale rozhodně na sebe nenavazují! Divák se k nim může vracet nezávisle a nezáleží, který z nich si pustí dřív,“ popisují zrod příběhu autorky Kateřina a Jitka Bártů.

Adam Vojtek | Foto: se souhlasem TV Prima

Na obrazovky televize Prima tak míří Půlnoční zpověď, kde se díky minulosti diváci seznámí s mladšími já hlavních hrdinů. Děti vyrůstaly v dětském domově a na růžích rozhodně ustláno neměly. O malého Alberta se v příběhu postaral Adam Vojtek a Stelu ztvárnila Agáta Tandlerová. Malý Adam, syn rockera Pepy Vojka a tanečnice Jovanky Vojtkové, je před kamerou ostřílený matador a kameru má rad. „Na place mě kromě natáčení baví sledovat a zjišťovat, co a jak funguje a proč to tak je. Kameramany, ostřiče, osvětlovače…

Hned potom mě nejvíc baví prověřovat catering a místní zajímavosti,“ prozrazuje malý herec, který nedostal od scenáristek snadný úkol. „Nejtěžší bylo hrát smutného, vážného a ubrečeného,“ prozrazuje malý herec, kterého si autorky Kateřina a Jitka Bártů vybraly na první dobou. „Adam Vojtek nás zaujal, jak hrál malého Jiřího Štěpničku, svou přirozeností a autenticitou a do role malého Alberta jsme ho chtěly od začátku. Je velmi talentovaný a herectví ho moc baví. Navíc má neuvěřitelnou disciplínu! Je to smíšek, ale dokáže se na povel i rozplakat, když to scéna žádá, což umí málokterý z dospělých herců! Byl pro nás první volbou a perličkou je, že má na rozdíl od hnědookého Marka Lambory oči modré, což ale ve stylizovaných a speciálně kolorovaných retro sekvencích vůbec nevadilo!“ Zatímco malý Albert se se svým velkým představitelem setkal, tak Stely na sebe neměly štěstí. „Jsem rád, že jsem se s Markem potkal osobě,“ upřesňuje Adam Vojtek.

TV Prima

0