Kartářka prozradila, jak si správně přát

Barbara Kočková exkluzivně pro VIPosobnosti.cz

Foto: se souhlasem Barbara Kočková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Pro mnohé z nás je toto období rozjímání, těšení se na Ježíška, dárky a zvyky s tímto časem spojené. Každý z nás si budeme něco přát, ať už na Štědrý den, nebo ke konci roku. Kdy je vhodný čas na rituál, proč svíčku zapalovat sirkou, nesfoukávat ji, odpovídá kartářka Barbara.

Máme okolo sebe svíčky, které nám připomínají adventní čas. Co znamenají jednotlivé barvy svíček?

Je to tak, že svíčkový rituál je jeden z nejstarších a nejmocnějších rituálů. Co se týká barev svíček, řeknu to zkráceně: Červená nebo růžová – vztah, láska, touha. Zelená – peníze, podnikání, všechno, co je spojené s penězi. Modrá – zdraví, souvisí i s očistou, zejména zdravotní. Bílá svíčka je univerzální, tedy pokud nemáme po ruce svíčku v dané barvě, můžeme použít bílou. A černá je na očistu úplně od všeho, čeho se chceme zbavit.

 

Hodí se, abychom je použili všechny dohromady, nebo je lepší jednu po druhé, a tím pádem si ty rituály rozdělit?

Je vždycky lépe mít jedno konkrétní přání, ale můžeme v jednom rituálu promítnout i několik přání naráz.

A kolik by jich tak mělo být?

Doporučuji nejvíce tři. A co se týká svíček, i toto má svá pravidla. Svíčka se zapaluje vždy jedna, tři nebo pět, takže vždycky lichý počet. Ale vždy jen sirkou, protože už když rituál začínáme, dáváme naše přání do té sirky. Jakmile zapálíme sirku, celé kouzlo již začíná. A pak si nachystám papír a tužku a můžu začít psát.

Takže začneme psát řekněme dopis?

Přesně.  Jedná se o dopis přání vesmíru. Trošku to shrnu a řeknu vám rychlý, ale úspěšný návod pro jakékoliv splnění přání.

Kdy je nevhodnější čas na tento rituál?

Mělo by se začít večer v osm hodin, protože položená osmička je univerzum. O Vánocích, na Štědrý den, ale také během roku při úplňku, protože má obrovskou sílu a moc. Ale teď se budeme bavit o Štědrém dnu a čase osm hodin. Možné je ale také začít o půlnoci. Nejlepší je, pokud u rituálu budete sami. Může u něj ale být i další člověk, který si také bude přát své přání. Svíčku dané barvy, která se bude odvíjet od toho, jaké přání chceme, dáme na talířek. Velmi dobré je kolem svíčky po směru hodinových ručiček nasypat sůl, buď normální, nebo mořskou. Ještě než svíčku zapálíme, připravíme si tužku a papír a nějakou nehořlavou misku nebo hrnec, kde potom papír s přáním budeme pálit. V klidu si sedneme a svíčku zapálíme sirkami. Pak napíšeme přání. Jak jsem řekla, můžete jedno, ale doporučuji tak nevíce tři. Aby se nám přání splnilo, je nutné jej napsat v přítomném čase, protože vesmír nerozezná věty typu „chtěla bych“, „prosím“, „chci“. Aby se nám přání splnilo, musíme formulovat vše v přítomném čase.

Uvedu příklad: Mám dobrou práci, jsem zdravá, celá moje rodina je zdravá, mám milujícího partnera. Veškerá přání v přítomném čase. Do pravého rohu se podepíšeme a napíšeme tam datum našeho narození. Tužku položíme, papírek složíme na čtvereček. Buď si ho můžeme položit na hruď, nebo ho držet v rukou. Doporučuji pustit si k tomu nějakou meditační hudbu, která se vám bude líbit nebo vám dělat dobře. Já například používám meditační hudbu Doteky křídel andělských, která je opravdu velmi krásná. A teď ze všeho nejdůležitější je si veškerá ta přání, která máme napsaná na papíře, začít představovat. Vizualizovat. Úplně se vžít do dané situace tak, že už nastala. Uvedu opět příklad: Když někdo chce podnikat a být samostatný, tak si představovat, v čem podniká. Můžete si představovat i částku, kterou chcete mít na účtu. Můžete si na papírek napsat částku, kterou byste si přáli, ale napište „a více“.  Ale potom, aby všechno bylo v rovnováze, představujte si i to, jak si ty peníze užíváte. Protože ono je velké umění peníze vydělat, ale ještě větší umění je si peníze užít. Toto všechno si představujte zhruba deset až patnáct minut.

Poté papírek vezmete, zapálíte ho o svíčku, která hoří, a hodíte jej do připravené nehořlavé misky. Ten musí shořet celý. A když jsou zbytky studené, je nutné jít ven a popel rozfouknout venku v přírodě. Svíčka musí dohořet, ale ne v jednom kuse. Abyste u ní nemuseli sedět. Pokud od ní potřebujete odejít, zhasněte ji. Ale nesfoukávat. Zhasnout. Třeba lžičkou. Protože sfouknutím by se přání anulovalo. A až svíčka celá dohoří, vezměte vše, co z ní zbyde, včetně soli, a buď to někde zakopete pod strom, nebo hodíte do řeky. Nikdy ne do rybníka. Protože v něm je stojící voda. A rituál ukončuji vždy poděkováním vesmíru. Doporučuji, už když začínáte psát přání, začínat jej větou „děkuji celému vesmíru za vše dobré, co jste mi dali do života“. A když rituál ukončujete, opět poděkujete svými vlastními slovy. Protože nejenom při tomto rituálu, ale celkově v životě by měla být a je nejdůležitější pokora.

Za sebe se musím se zeptat s netrpělivostí mně vlastní, jak dlouho bude trvat, než se přání splní?

Takhle netrpělivá nejste jenom vy, bývala jsem i já a je devadesát procent lidí. Takže rituál se plní do tří dnů, do tří týdnů, nebo do tří měsíců. Ve většině případů si musíme počkat do těch tří měsíců.

Čtěte také: V roce 2022 přijdou takové věci, které by nikdo nečekal a začneme

Minule jsme si povídali, co nás čeká v příštím roce, což už se naši posluchači a čtenáři magazínu VIPosobnosti.cz dozvěděli, přesto zakončeme ten náš dnešní rozhovor novým rokem v krátkosti. Kdy bude líp? Myslím si, že to je odpověď, na kterou všichni čekáme.

Určitě, na toto téma jsem si dělala už několikrát výklady, a je to otázka, která je hodně opakovaná, ptají se mě na ni lidé v telefonátech dnes a denně. Tak rozhozenou psychiku u tolika lidí jsem nezaznamenala za celou dobu, kdy se výkladům karet věnuji.  Závěrem tedy mohu říct, že trochu větší pohodu můžeme očekávat zhruba od druhé poloviny roku 2022. Do té doby bude vše ještě takové hodně hektické. Ale v té druhé polovině roku 2022 už začnou být pevné základy všech našich životů. A ono je to celkově hodně pravděpodobné, protože rok 2022 má na konci dvě dvojky, což je mystické číslo. Říká se mu i mistrovské číslo, neboť číslo jedenáct značí, že nikdy nenastane změna, dokud nezačneme táhnout za jeden provaz.

Autor: Alena Hájková

Přidat na Seznam.cz
1