Je málokdy k vidění, aby k sobě chlapi měli tak blízko, říká Jiří Langmajer

Jana Černá

Jří Langmajer | Foto: Česká televize
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

„Na vše, co se týče žen jsem velmi úzkostlivý,“ říká Jiří Langmajer k seriálu Špunti na cestách, který Česká televize již připravila do vysílání. „Je fajn hrát postavu, která má daný humor. Je málokdy k vidění, aby k sobě chlapi měli tak blízko a nesoutěžili spolu A je bezva hrát s dětmi, tedy slečnami, které mě připomínaly moje dvě dcery. Na druhou stranu se ke mně chovaly s respektem jako k tatínkovi, což mi vadilo, protože jsme také obyčejný kluk a Jirka Langmajer. Taky bych chtěl, aby mě diváci poznali dřív, než za dvacet minut,“ dodal s humorem, ve kterém narážel na své vousy, kvůli kterým je podle svých slov méně čitelný.

Rodina Veselých se vydává na cestu po Česku. V autobusu značky Robur. A to i navzdory tomu, že takto si nikdo letní dovolenou ani v nejmenším nepředstavoval. Na obrazovky České televize přijíždí nový seriál Špunti na cestě s Miroslavem Donutilem, Tatianou Dykovou, Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerem, Davidem Novotným.

Špunti na cestách | Foto: Česká televize

„Všechno napovídá tomu, že nás letos nečeká žádná ‚ladovská zima‘, tak doufám, že alespoň v pátek večer bude u televize letní pohoda a že si seriál užijí dospělí spolu s dětmi, protože Špunti na cestě
jsou seriál opravdu rodinný a každý si tam najde svoje. Příběh zaujal a bavil plejádu českých herců v čele s Miroslavem Donutilem,“ říká kreativní producent Josef Viewegh. Třináctidílná série začíná nakonci školního roku, kdy se jak děti, tak rodiče těší na dovolenou v Chorvatsku. Bohužel souhrou několika událostí a rozhodnutí se výprava k moři ruší. Začíná tak nové dobrodružství. A vše nasvědčuje tomu, že nuda tyto prázdniny rozhodně nebude. „Na místech, kde rodina zastavuje, ať už z objektivních nebo subjektivních důvodů, se jim dějí rozličné věci, které by se ale v podstatě mohly stát každému. Jde o seriál ze života, ale tím, že jde o humornou záležitost, se to celé posouvá k rodinné komedii,“ doplňuje režisér Jiří Chlumský.

V hlavních rolích se představí Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerem coby rodiče dvou dospívajících dívek a jednoho očekávaného přírůstku a Anna Polívková s Davidem Novotným v roli rodičů tří chlapců a jedné holčičky. „Snažím se být vtipný, nenapjatý, s každým je to trochu jiné a většinou si empaticky najdu cestu. S Aničkou jsme byli vtipný pár a zbylo i pár chvil na filozofování ve volných chvílích. To se o mně ještě málo ví – filozofuji rád a jsem výtečný oponent,“ vysvětluje David Novotný.Dvě rodiny Veselých na cestě autobusem doprovodí Pavel Liška, Pavla Gajdošíková a Miroslav Donutil v roli Karla, starého bigbíťáka, bývalého bedňáka, zvukaře a produkčního. Zkušený herec měl zpočátkuze spolupráce s dětmi obavu, ale o dvě generace mladší kolegové jej přesvědčili: „Jolana Jirotková, která ztvárnila Kačenku, co všechno dokázala! První dialog, který jsem s ní měl, jsem čekal, co bude, a ona to odříkala všechno, jak měla, a ještě se dívala na mě, jestli to zvládnu. Po scéně mi řekla: ‚Docela dobrý! ‛ Tady jsme nenatáčeli s dětmi. Ona byla tak laskavá, že točila s námi,“ popisuje Miroslav Donutil.

Příběhy z rodinné dovolené uvidí diváci každý páteční večer až do začátku dubna. První díl třináctidílné rodinné komediální série uvede ČT1 už tento pátek od 20:10 hodin.

Zdroj: Česká televize

0