Je málokdy k vidění, aby k sobě chlapi měli tak blízko, říká Jiří Langmajer

Jří Langmajer | Foto: Česká televize
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

„Na vše, co se týče žen jsem velmi úzkostlivý,“ říká Jiří Langmajer k seriálu Špunti na cestách, který Česká televize již připravila do vysílání. „Je fajn hrát postavu, která má daný humor. Je málokdy k vidění, aby k sobě chlapi měli tak blízko a nesoutěžili spolu A je bezva hrát s dětmi, tedy slečnami, které mě připomínaly moje dvě dcery. Na druhou stranu se ke mně chovaly s respektem jako k tatínkovi, což mi vadilo, protože jsme také obyčejný kluk a Jirka Langmajer. Taky bych chtěl, aby mě diváci poznali dřív, než za dvacet minut,“ dodal s humorem, ve kterém narážel na své vousy, kvůli kterým je podle svých slov méně čitelný.

Rodina Veselých se vydává na cestu po Česku. V autobusu značky Robur. A to i navzdory tomu, že takto si nikdo letní dovolenou ani v nejmenším nepředstavoval. Na obrazovky České televize přijíždí nový seriál Špunti na cestě s Miroslavem Donutilem, Tatianou Dykovou, Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerem, Davidem Novotným.

Špunti na cestách | Foto: Česká televize

„Všechno napovídá tomu, že nás letos nečeká žádná ‚ladovská zima‘, tak doufám, že alespoň v pátek večer bude u televize letní pohoda a že si seriál užijí dospělí spolu s dětmi, protože Špunti na cestě
jsou seriál opravdu rodinný a každý si tam najde svoje. Příběh zaujal a bavil plejádu českých herců v čele s Miroslavem Donutilem,“ říká kreativní producent Josef Viewegh. Třináctidílná série začíná nakonci školního roku, kdy se jak děti, tak rodiče těší na dovolenou v Chorvatsku. Bohužel souhrou několika událostí a rozhodnutí se výprava k moři ruší. Začíná tak nové dobrodružství. A vše nasvědčuje tomu, že nuda tyto prázdniny rozhodně nebude. „Na místech, kde rodina zastavuje, ať už z objektivních nebo subjektivních důvodů, se jim dějí rozličné věci, které by se ale v podstatě mohly stát každému. Jde o seriál ze života, ale tím, že jde o humornou záležitost, se to celé posouvá k rodinné komedii,“ doplňuje režisér Jiří Chlumský.

V hlavních rolích se představí Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerem coby rodiče dvou dospívajících dívek a jednoho očekávaného přírůstku a Anna Polívková s Davidem Novotným v roli rodičů tří chlapců a jedné holčičky. „Snažím se být vtipný, nenapjatý, s každým je to trochu jiné a většinou si empaticky najdu cestu. S Aničkou jsme byli vtipný pár a zbylo i pár chvil na filozofování ve volných chvílích. To se o mně ještě málo ví – filozofuji rád a jsem výtečný oponent,“ vysvětluje David Novotný.Dvě rodiny Veselých na cestě autobusem doprovodí Pavel Liška, Pavla Gajdošíková a Miroslav Donutil v roli Karla, starého bigbíťáka, bývalého bedňáka, zvukaře a produkčního. Zkušený herec měl zpočátkuze spolupráce s dětmi obavu, ale o dvě generace mladší kolegové jej přesvědčili: „Jolana Jirotková, která ztvárnila Kačenku, co všechno dokázala! První dialog, který jsem s ní měl, jsem čekal, co bude, a ona to odříkala všechno, jak měla, a ještě se dívala na mě, jestli to zvládnu. Po scéně mi řekla: ‚Docela dobrý! ‛ Tady jsme nenatáčeli s dětmi. Ona byla tak laskavá, že točila s námi,“ popisuje Miroslav Donutil.

Příběhy z rodinné dovolené uvidí diváci každý páteční večer až do začátku dubna. První díl třináctidílné rodinné komediální série uvede ČT1 už tento pátek od 20:10 hodin.

Jana Černá

Zdroj: Česká televize

0