Indické kuře na kari s rozinkami. Nezaměnitelná chuť i vůně

Foto: Pixabay
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Indické jídlo je stejně rozmanité jako Indie. Její specifické chutě si zamilujete stejně jako tuto zemi. Připravit si některé z nich můžete jednoduše i doma.

Indický subkontinent je rozlehlý, proto se zde mísí nejen mnoho kultur, ale také tu panují rozdílné klimatické podmínky. Najdete zde spoustu rozmanitostí, specifik i různý charakter přípravy jednotlivých pokrmů.

Základem indického jídla je koření. Právě kari to dodává pokrmu neopakovatelnou chuť a vůni, ale v každé části Indie jinak. Máte-li chuť vyzkoušejte jednoduchý a velmi chutný recept kari s kuřetem.

Indické kuře na kari

Vyzkoušejte jednoduchý recept, který vás omámí svojí vůní, specifickou chutí a zaujme rychlostí přípravy. Indické kuře je jednou z lahůdek, na které si můžete pochutnat doma.

Kuřecí maso, nejlépe prsa nakrájejte na kostičky. Prudce osmažte na másle, nebo oleji, přidejte kari, nebo kurkumu a směs indického koření, kardamon, skořice, kmín. U nás je nejznámější také masala, které je ale směsí několika koření dohromady. Místo soli zvolte šťávu z citrónu, který dodá jídlu na pikantnosti. Maso lehce podlijte vodou a nechte uvařit do měkka. Nakonec můžete přidat do masa kelímek bílého jogurtu, ananas či mango. Vše zamíchejte, ale už nevařte.

Tento pokrm podávejte rýži. Do vařící vody přidejte lžičku kari, oleje a pořádně zamíchejte. Vůni rýže dodá i 3-5 kousků řebíčku. Do rýže můžete během varu přidat také omyté rozinky, které ji přidají zajímavé sladké chuti. Žlutá barva rýže navodí teplo slunce. Je o ní známo, že barva kari podporuje chuť k jídlu. Jako přílohu můžete přidat hrášek.

Velmi chutným doplňkem ke kuřeti je místo rýže tak chléb Nan či jiný druh, který si můžete jak upéct doma, tak koupit v jakémkoliv našem supermarketu. Tento recept vám nezabere čas na přípravu, Hotové jídlo vás přenese do dílek země nezaměnitelné chuti a půvabu. Nenechte si je ujít.

Autor: Jana Černá