Hledáte inspiraci? Uvařte si doma čínu podle Michala Davida

Karel Gott a Michal David | Foto: archiv Michal David
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Hitmaker Michal David má za sebou úspěšnou letitou kariéru. Proč ji v jeden čas přerušil, jak ji opět nastartoval a co ho vedlo učit se vařit přes telefon se dozvíte v knize Tanec mezi Mistry.

Michal David je nejen diskorál, který ovládl šoubyznys na několik let, ale také skladatel mnoha známých muzikálů a písní, ze kterých se staly hity. Zpěvák je ale také velký gurmán, který rád vaří rozmanitou kuchyni. Jednou z nich je oblíbená čína. Do knihy Tanec mezi Mistry autorce prozradil nejen jak a kdo ho naučil ji vařit, ale také mnohé ze svého života.

“To, že mě Vláďa učil vařit přes telefon, je pravda.” potvrzuje v knize Tanec mezi Mistry Michal David a pokračuje:! “Tehdy ke mně přišli kamarádi, že by si dali nějakou čínu. Volal jsem Vláďovi, jak se to připravuje. Bylo to kuře ve sladkokyselé omáčce. Tam je potřeba mít to kuře v krustě. A já nevěděl, jak to celé připravit. Vysvětlil mi, jak mám smíchat dohromady solamyl, vajíčko s vodou a poradil celý postup. Když jsem někdy nevěděl, rád jsem klukům zavolal.”

A tak jsme kuchaře požádali do knihy o recept, podle kterého oblíbenou čínu připravoval třeba i Karel Gott.

kniha Tanec mezi Mistry | Foto: VIPosobnosti.cz

Autor: Jan Burgmann

Zdroj: kniha Tanec mezi Mistry