Filip Tomsa se loučí se Slunečnou: Užil jsem si tu pořádnou dávku hereckého adrenalinu

Jan Čížek

Slunečná | Foto: FTV Prima
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Herec Filip Tomsa, který ve Slunečné propůjčil svou tvář záporákovi Romanu Maxovi, se se seriálem loučí. Jeho postava Pupíka už došla ke konci a scénáristé si pro něj připravili velkolepý odchod.

Průšvihů, podrazů a zákeřností má na svém kontě za dobu natáčení už dost, přesto v očích diváků seriálu Slunečná zůstává Filip Tomsa hodným klukem. „V okamžiku, kdy mě někdo na ulici zastaví s tím, že si chce povídat o Slunečné, tak většinou slyším jen to, že hraju pěknou svini, ale že ji hraju krásně a moc je to baví. Žádné negativní reakce mě nepotkaly,“ přiznává herec, který ve Slunečné objevil včera naposledy.

„Věděl jsem, že moje postava Romana alias Pupíka musí skončit. Předpokládal jsem, že toho tvůrci využijí dosyta, protože ta postava nebyla zrovna pozitivní. To, v jaké formě to přišlo, mě moc těšilo. Měl jsem pocit, že ten poslední cyklus, co jsem točil, byl nejlepší. Mám rád, když je ta postava zajímavě pokroucená,“ přiznává Tomsa, kterému scénáristé dopřáli ke konci pořádnou dávku hereckého adrenalinu.

Posledních pár natáčecích dní tak trávil v několika tělech najedou, protože musel zahrát, že se jeho postavě na plné obrátky rozběhla schizofrenie. „Trošku složitější bylo lítat z jedné nálady do druhé během chvilky. Jinak natáčení jednotlivých obrazů, kde jsem byl jednou takový a v druhém jiný, mi nedělalo problém. Vzpomínám si, že nejlépe se mi točilo, když jsem byl v hospodě, kde za mnou byla maminka a já tam jako Roman viděl samé Albánce, tak tam si myslím, že jsem řadu lidí pobavil. Druhá scéna byla, když přijdu do pokoje, kde vidím opět Albánce, kteří tam nejsou, a já se s nimi peru. To jsme si taky užili. Myslím, že se pobavili i ostatní a mysleli si, že jsem se zbláznil. Tyhle scény mi asi nejvíc zůstaly v hlavě,“ směje se herec, který je moc rád, že se na seriálu potkal s moc příjemnou partou kolegů i členů štábu.

0