Co nás podle kartářky Barbary čeká v nejbližší budoucnosti a je samozřejmostí, že jdeme večer spát zdraví?

Jana Černá

Foto: Pixabay
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Současná situace ničí nejen ekonomiku, ale také psychiku lidí a tím narušuje i vztahy. Jak je možné se bránit stresu, co se musí stát a co my sami musíme udělat proto, aby nám zase bylo lépe, vysvětluje pro VIPosobnosti.cz kartářka Barbara Kočková.

Kartářka Barbara | Foto: VIPosobnosti.cz

Ze všech stran už vidíme a cítíme, jak moc se nás dotýkají současné problémy. Pro jaké rady si v této době lidé k vám, kartářce, nejčastěji chodí?

Možná to zní neuvěřitelně, ale pořád vedou problémy ve vztazích a lásce. Čím dál víc lidi chtějí vědět, co bude dál. Mají strach, obavy, ze současné situace i budoucnosti. To jsem před třemi lety vůbec nezaznamenala. Lidé jsou agresivní, zmatení, chovají se nepředvídavě, nelogicky. Jsou nesoustředění, nerozumí tomu, co jim říkám, jsou rozhození. Mám z toho dojem, jak kdyby se chovali jinak než z vlastní vůle. A to i ti, které znám dlouhodobě. Lidé nadávají, že stojí fronty v obchodech, v autech v zácpě, ale oni si neuvědomují, že vůbec mají ten dar, možnost v ní být. Co by ti, kteří leží v nemocnicích, mají vážné zdravotní komplikace dali vše za to, aby v těch, pro nás, otravných frontách mohli stát?

Máte pro jejich obavy, neobvyklé chování nějaký recept, radu? Je to přeci jen jiné téma, než láska…

Hlavně zachovat klid, nenechat se strhnout informacemi a ničit si nejen tím psychiku. Lidi se dnes mezi sebou rozhádají kvůli maličkostem, jinému názoru… Důležité je nezapomenout na obyčejný každodenní život. Měli bychom se vracet ke svým kořenům, hodnotám a nezapomínat, že to je opravdové, smysluplné se koupit nedá. Celkově zpomalit tempo, věnovat se každodenním radostem. To, co si často myslíme, že je automatické, vůbec samozřejmé není. Když ráno vstaneme zdraví ještě neznamená, že si večer můžeme jít opět Současná situace ničí nejen ekonomiku, ale také psychiku lidí a tím narušuje vztahy. Jak je možné se bránit stresu, co se musí stát a co musíme udělat proto, aby nám zase bylo lépe, vysvětluje pro VIPosobnosti.cz kartářka Barbara Kočková.ve zdraví a v klidu lehnout.

 

 

 

 

Je možné zachovat klid, nadhled ve chvíli, kdy se na nás řítí jedna pohroma za druhou?

To, že za vás elektřinu, náklady nikdo nezaplatí je pochopitelné, obavy jsou na místě. Ale když se lidé budou nervovat, ničit, tak kromě toho, že jim vzniknou dluhy se navíc sesypou a naruší si i nevratně zdravotní stav. Nebudou moct pracovat platit potřebné. I přes tyto problémy je pořád nejdůležitější, že tady na této Zemi můžeme být, a mít možnost je řešit, do určité míry ovlivňovat dění.

Jaké vlastnosti tedy vyžaduje, jak říkáte, zůstat v těchto nelehkých chvílích nad věcí?

To vyžaduje silnou vůli a snažit se hledat v jakékoliv situace to pozitivní. I kdyby to měla být i  „jen“ tadost z hezké kytičky.

Klienti si vaše rady vyslechnou, zaplatí za ně… Řídí se nakonec tím, co jim poradíte?

Ve většině ano. Někteří zavolají jednou, jiní vícekrát. Kartář by měl být i duchovní, měl by je navést na cestu, na které budou stát na vlastních nohách, aby se nestali závislí na kartářkách, kterým jde jen o peníze.

Když se vás, jako vědmy zeptám, jak vnímáte alespoň tu nejbližší budoucnost?

Zatím ji nevnímám příliš optimisticky, ale cítím, že situace se uklidní, atomovou bombu na nás nikdo nehodí.

Co se musí tedy stát proto, aby se toto vše zklidnilo, lidé mohli zase normálně, beze strachu žít?

Jsem přesvědčena, že zasáhne vyšší moc.

 

2
Přidat na Seznam.cz