Co je pro Nyklovi z Ulice největší zprávou roku?

Autor: Jana Černá

Lumír Nykl s partnerkou | Foto: TV Nova
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Vendula a Pavel právě prožívají jedno z nejkrásnějších období svého života. Těší se na miminko, které by mělo přijít na svět už za dva týdny, zařizují si nové bydlení, daří se jim v práci, jsou obklopeni lidmi, které mají rádi. Teď stanou naprosto nečekaně na začátku nové životní etapy, jež pro ně znamená splnění všech jejich snů…

Vendula (Anežka Rusevová) se poprvé objevila v Ulici před pěti lety. Tehdy chtěla poznat svého tátu Lumíra Nykla (Václav Svoboda), o kterém neměla dlouhá léta ani tušení. Z holky, jež si příliš nevěřila a hledala nejen své kořeny, ale také samu sebe a lásku, se za tu dobu stala sebevědomá mladá žena, která si cílevědomě plní své sny. V Nyklových našla rodinu, po jaké vždy toužila. Na tátu i babičku Vilmu Nyklovou (Jaroslava Obermaierová) se nyní může za všech okolností spolehnout. Jsou jí obrovskou oporou stejně jako manžel Pavel Pelc (Jan Řezníček), s nímž se seznámila právě díky babičce. Ta si byla od prvního okamžiku jistá, že Pavel je pro Vendulu ten pravý. Jenže Vendula byla zpočátku zamilovaná do Roberta Bláhy (Vuk Čelebić), jenž ji jen využil k dosažení svých cílů a pak jí zlomil srdce. Vendule bohužel došlo, že Pavel je to nejlepší, co ji mohlo potkat, až ve chvíli, kdy ten byl už zadaný. Přestože Pavel chodil s Kamilou Přikrylovou (Eliška Lásková), hezkou blondýnkou z kavárny naproti domu Nyklových, Vendula nakonec souboj o jeho srdce vyhrála.

Zdálo se, že zamilovaný pár bude mít konečně vše zalité sluncem. Ovšem nebyly by to jejich hašteřivé babičky Vilma Nyklová a Jarmila Pelcová (Marie Ludvíková), aby jim nepokazily jejich velký den. Ze svatby sice sešlo, ti dva se dokonce rozešli, ovšem láska po čase stejně zvítězila. Ani tentokrát ale netrvalo jejich štěstí moc dlouho. Kvůli nervům s intrikujícím Radkem Mastným (Pavel Novotný) a Ájou Holoubkovou (Barbora Mudrová), kteří se rozhodli jejich rodinu zničit, přišli Vendula s Pavlem o miminko, na něž se hodně těšili. Tehdy jim pomohl také Mário Doubek (Jiří Kniha), Vendulin bývalý ze Sokolova, jenž se stal nejlepším kamarádem Venduly i Pavla a nakonec také tak trochu členem rodiny Nyklových. Paradoxem je, že před více než rokem Ája uhnala právě Mária, aby co nejdříve otěhotněla a vyhnula se tak vězení. Přes nejrůznější tsunami, jež se jejich životy prohnala, jsou Ája a Mário nyní i Venduliným přičiněním jako dvě hrdličky. Z Venduly a Áji se dokonce staly kamarádky díky jejich mateřství i společné snaze, aby byl Mário šťastný.

Vendula a Pavel na narození svého prvního potomka teprve čekají. Do jeho příchodu na svět už zbývají jen dva týdny. Ty chtějí nastávající rodiče využít k přestěhování do nového bytu a k předání Vendulina prvního dítěte, jejího bistra, Anče a Máriovi, aby se Vendula pak mohla v klidu věnovat maminkovským radostem. Miminko má ale jiné plány, čímž dokonale zaskočí rodiče i všechny jejich blízké… Co nikdo nečeká? Co je pro všechny Nyklovy ta největší zpráva roku?

0
Přidat na Seznam.cz